YouTube Kanalı
Red Ted Art

Red Ted Art

5 star 5 star

3 + Yaş

YouTube Kanalı

Her yaştaki çocuk için uygun olabilecek eğlenceli ve kolay kendin yap önerilerinin paylaşıldığı bir kanal.

Künye

  • Tür : Eğlence
  • Dil : İngilizce
  • Türkçe Alt Yazı : Yok
  • Türkçe Dublaj Seçeneği : Yok
  • Yayına Başlama Tarihi : 19 Mart 2010
  • Yapımcı : Maggy Woodley
  • Platform : YouTube
  • Web Sitesi : https://www.redtedart.com/

İçinde Neler Var?

Temalar
  • Yaratıcılık
Sıradan malzemeler kullanılarak yapılan çizimler, boyama, kesim, yapıştırma ve dikimle farklı birçok güzel ürün ortaya çıkarılıyor. Kâğıt, karton rulo, taş gibi malzemelerin farklı amaçlarla kullanılıp dönüştürülebilmesi çocukların yaratıcılıklarının gelişimine destek verebilir.
Taş boyama ve origami gibi hobiye dönüştürülebilecek etkinliklerle ilgili öğretici videolar bulunuyor.
Bazı projeler çocukların bilimsel bilgileri deneyimlemeleri için fırsat sunuyor.

Kanal Hakkında

Çocukluğundan itibaren el işlerine meraklı olan Maggy Woodley’nin ebeveyn ve öğretmenlere çocuklarla birlikte yapabilecekleri etkinlikler hazırlayıp sunduğu Red Ted Art isimli Youtube kanalında, sıklıkla güncellenen ve içinde her yaşta çocuğun keyifle yapabileceği el işi videoları yer alıyor.

Kanalda, temalar halinde oynatma listeleri oluşturulmuş. Anneler gününden yılbaşına, sonbahar etkinliklerinden kil ile yapılabilecek ürünlere kadar geniş yelpazede seçenekler sunuluyor. Videolarda kâğıt ya da taş gibi kolay bulunabilen veya geri dönüşüm için ayrılan malzemelerin kullanılabileceği boyama, origami, kukla veya hediye kartı yapımı gibi etkinlikler yapılıyor. 

Maggy Woodley’nin, Youtube kanalı ile aynı isimde olan bir etkinlik kitabı ve internet sitesi de var. Kanaldaki etkinlik videolarının açıklama bölümünde, bazen etkinliklerde kullanılan görsellerin çıktılarının alınabilmesi için Red Ted Art isimli internet sitesine yönlendirme yapılıyor. Sitede yer alan ücretsiz yazdırılabilir örneklerden faydalanarak yıl boyunca çok sayıda farklı öneriyi uygulamak mümkün.

Kanalın dili İngilizce olsa da, tüm etkinlikler görsel olarak adım adım anlatıldığı için İngilizce bilmek gerekmiyor.

Ebeveyne Notlar

Ailece keyifli ve verimli vakit geçirmek için değerlendirilebilecek bir kanal olan Red Ted Art’ta paylaşılan etkinliklerden yola çıkarak, çocuklarınızın el becerilerinin ve yaratıcılıklarının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Bunun için kanalda bolca fikir bulunuyor ve bunlara her hafta yenileri ekleniyor.

Paylaşılan etkinlikler genellikle her yaşta çocuk için uygun. Ebeveynlerin yardımıyla etkinlik yapabilecek küçük çocukların yanı sıra ilk ve orta okul çağındaki çocukların tek başına yapabilecekleri etkinlik önerileri de bulunuyor.

Etkinlik sırasında yapılması gerekenleri, çocuğunuzun yaşına ve el becerisine uygun olacak şekilde aranızda paylaşabilirsiniz. Boyama, yapıştırma, kesme gibi işleri çocuğunuzla birlikte yaparak hem ona rehberlik edebilir hem de birlikte eğlenceli ve verimli vakit geçirebilirsiniz.

Kanalda, Peter Rabbit filmi gibi popüler bazı yapımlarla iş birliğiyle hazırlanmış videolar da bulunuyor. Ancak bu yapımlarla ilgili bir tanıtım içeriği yok. Maggy Woodley bu iş birliklerinden yaratıcı el işi ve oyun fikirleri oluşturmuş. Etkinlik sırasında çocuğunuzun, Youtube’un rastgele belirlediği reklam videolarıyla karşılaşmasını istemiyorsanız, kanalın premium üyelik seçeneğini değerlendirebilirsiniz. 

ÇİÇEK Öneriyor

Kanalın oynatma listelerinden faydalanarak çocuğunuzla birlikte bir tema seçebilir, içindeki videolara göz atarak hangi etkinliği yapmak istediğinize birlikte karar verebilirsiniz. Evde kullanılmayan malzemeleri yeniden değerlendirmek için kanalda o malzemelerin kullanıldığı etkinliklerden yararlanabilirsiniz.  Çocuğunuza rehberlik ederken, kendi becerilerine uygun işleri onun yapmasına izin verip daha zor kısımlarda, nasıl yapılması gerektiğine örnek olacak şekilde siz destek olabilirsiniz. 

Çocuğunuzu, yaratıcılığını geliştirmek konusunda motive etmek için etkinlik sonucunda ortaya çıkardığınız ürünleri bir arkadaşına veya akrabasına hediye etmesi için teşvik edebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun