YouTube Kanalı
Mert Arduino & Tech

Mert Arduino & Tech

4 star 4 star

13 + Yaş

YouTube Kanalı

Arduino’dan ismini alan kanalda robotik ve elektronikle ilgili videolar bulunuyor.

Künye

  • Tür : Bilim

İçinde Neler Var?

Temalar
  • Yaratıcılık
Farklı proje fikirlerinin olması çocukların yaratıcılığını artırabilir.
Çocukların robotik ve elektronik projelere ilgisi artabilir.
Bilmenizde Fayda Var
  • Reklam/Tüketime Özendirme
Bazı videolarda ürünlerin satın alındığı siteler gösteriliyor ve ürün tanıtımları yapılıyor.

Kanal Hakkında

Bir programlama platformu olan Arduino’dan ismini alan kanalda robotik ve elektronikle ilgili videolar bulunuyor. Genellikle Arduino ile yapılmış projeler paylaşılıyor. Akıllı telefonla kontrol edilebilen ampulden hareket detektörüne, robot arabadan robot ele kadar farklı projelerin yapılışı genellikle konuşma olmadan müzik eşliğinde gösteriliyor. Pek çok farklı cihaz yapımı videolarının yanında ebeveynlerin küçük yaştaki çocuklarıyla birlikte yapabilecekleri birkaç tavsiye videosu da bulunuyor.

Ebeveyne Notlar

Öneriler İngilizce metinlerle ya da anlatımlarla sunulmuş olsa da yapılması gerekenler görüntülerle anlaşılır ve basit şekilde tarif edildiği için herkes tarafından izlenebilir nitelikte. İngilizce bilmeyenler, yer yer alacakları sözlük desteğiyle konuyu rahatlıkla anlayabilirler. Bu, çocuklarımızı İngilizce öğrenmeye teşvik edici de olabilir.

Elektrikle uğraşmayı gerektirecek projeleri evde uygulamak isterseniz dikkatli olmanızı ve çocuğunuzun bu projeleri sizin kontrolünüzde yapmasını tavsiye ederiz.

Robotik ve elektronikle ilgilenen çocuklar için farklı proje fikirleri oluşmasını sağlayabilir. Çocukların kendi yaptıkları projeleri geliştirmek ve takıldıkları yerlerde çözüm önerileri bulmak için de faydalı olabilir.

ÇİÇEK Öneriyor

Hangi projelerin ilgisini çektiğini sorabilirsiniz. İzlediklerinizden hangilerini evde birlikte yapmak isteyebileceğiniz üzerine konuşabilirsiniz. Elinizdeki imkan ve bütçenize uygun projeleri birlikte seçebilir, yaparken verimli ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun