Zach King

4 star 4 star

7 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Kurgu teknikleri kullanılarak video efektlerle şaşırtıcı, eğlenceli ve esprili illüzyonların sunulduğu bir Youtube kanalı

Künye

  • Tür : Eğlence

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Pozitif Rol Modeller
Kanalın kurucusu Zach King, aldığı video sanatları eğitimini yaratıcı yetenekleri ve esprili diliyle ustaca birleştirerek sıradışı illüzyon videoları üretmektedir. Eğlenceli-sevecen kişiliğini, farklı bakış açısını ve işine duyduğu sevgiyi her bir videosuna yansıtmaktadır. Yeteneklerini sürekli geliştirerek izleyicilerini alışılmışın dışında düşünmeye teşvik etmektedir.

Kanal Hakkında

Zach King, 10 milyondan fazla takipçisi olan yabancı bir Youtube kanalıdır. Dünyaca ünlü olan Zach King, videolarını farklı sosyal medya mecralarında da paylaşmaktadır. Kanalın içeriği, video efektlerle yapılan ilginç illüzyonlardan oluşmaktadır. Kanalda, yoğunlukla izlemesi keyifli ve şaşırtıcı olan bu illüzyon videoları bulunsa da nadir olarak kendi hayatını ve ailesini anlattığı videolar da yer almaktadır.

Ebeveyne Notlar

Kanalda zaman zaman ürün yerleştirme yapılmaktadır. Ürünler, videolarda işlenen konulara  uygun olarak illüzyon videolarının içinde görülmektedir. Videoların içeriğinde uygunsuz hiçbir içerik olmamakla birlikte, küçük yaştaki çocukların video efektlerle yapılan illüzyonları anlaması zor olabilir ve bunları denemek isteyebilirler. Tek bir tema üzerine yoğunlaşılmış olması, eğitimsel altyapı ve belirli bir bilgi birikimi kullanılarak üretilmesi, videoların kalitesinin ve şaşırtıcılığının her geçen gün artırılarak bu alanda uzmanlaşılması ve farklı, yaratıcı bir bakış açısı sunulması gibi yönleriyle kanal ön plana çıkmaktadır.  Videolar eğlenceli ve dikkat çekicidir. Bir illüzyon gösterisinin dijital versiyonunu izliyormuş hissi yaratmaktadır.          

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuza, videolardaki illüzyonların kurgu yöntemleriyle yapılan göz yanılsamaları olduğunu anlatabilirsiniz. Videoları başka yayıncıların vidolarından ayıran ve ilgi çekici kılan unsurların neler olduğunu sorabilirsiniz. Yaratıcılığın ve konulara farklı bakabilmenin bu videolara neler kattığı ve çocuğunuza neler katabileceği üzerine konuşabilirsiniz. Basit kurgu hileleriyle çekebileceğiniz videoları araştırıp, birlikte illüzyon videoları ürettiğiniz bir etkinlik yapabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun