Yiğit Tezcan

5 star 5 star

11 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Farklı spor dalları ve sporcularla ilgili eğlenceli ve ilgi çekici bilgiler veren bir kanal.

Künye

  • Tür : Eğlence

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Pozitif Rol Modeller
Yiğit Tezcan üslubu, konuşma tarzı ve ilgi alanlarıyla çocuklar için iyi bir örnek oluşturuyor. Kanalda anlatılan sporcular da azimleri, çalışkanlıkları ve centilmenlikleriyle çocuklara rol model olabilirler.
Basketboldan Amerikan futboluna, bokstan motor sporlarına kadar birçok spor dalı, bu sporların tarihi gelişimleri ve bu alanda kendini yetiştiren sporcularla ilgili bilgiler veriliyor.
Negatif Temalar
  • Kötü Örnek Oluşturabilecek Davranışlar
Spor hayatı anlatılan bazı sporcuların işledikleri suçlardan bahsediliyor.
Bazı görsellerde sporcuların, bir röportajda konuğunun sigara içtiği görülüyor.
Riskli İçerikler
  • Çevrimiçi Reklam Gösterimi
Videoların başlarında veya ortalarında Youtube’un rastgele belirlediği reklamlar çıkabiliyor.

Kanal Hakkında

Kanalın içeriklerini, birçok farklı spor dalı hakkında bilgi sahibi olan ve araştırmalar yapan Yiğit Tezcan oluşturmakta ve sunmaktadır. Tezcan iki yıl boyunca F1 yarışları ve yarış simülasyonları anlattıktan sonra spor konularını genişletmeye karar verir. Basketbol, futbol ve motor sporları gibi popüler spor dallarıyla birlikte, hakkında ülkemizde geniş kitlelerin pek detaylı bilgiye sahip olmadığı Amerikan futbolu ve beyzbol gibi spor dallarıyla ilgili de bilgiler aktarmaya başlar. Spor dallarının nasıl oynandığı, sporcularda ne gibi özelliklerin olması gerektiği, hangi sporun nasıl bir tarihi ve önemi olduğuna dair bilgiler sunar. Bazı videolarında ise kendi spor deneyimlerini paylaşır. Sporla ilgili genel kültür bilgilerinin aktarıldığı röportajlara da yer verir.

Ebeveyne Notlar

Başarılı sporcuların hayatını anlatırken dönemin genel atmosferini detaylandıran Yiğit Tezcan tarihi bilgilere de değinir. Sporu ve sporcuları bağlamından koparmadan anlattığı için derinlikli bir spor yorumu izleme fırsatı sunmaktadır.

Bilgileri doğal atmosferiyle aktarmaya çalıştığı için, sunumunda bazı sporcuların işlediği suçlardan da bahseder. Bazı görsellerde sporcuların sigara içtiği görülür. Bir röportajında “lavuk” gibi hafif argoya kaçabilecek kelimeler kullanılır.

Tarihte yer etmiş sporcuları anlatırken onların spor kariyeriyle birlikte özel hayatları ve kişiliklerinden bahsettiği için birçok sporcu çocuklara pozitif rol model teşkil edebilir. Yiğit Tezcan da gerek üslubu gerekse yaptığı araştırmalar ve çalışkanlığı ile çocuklara rol model olabilir.

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuza bu kanalda spor dallarıyla ilgili neler öğrendiğini sorabilirsiniz. Videolarda anlatılan sporcular üzerinden sporun sadece fiziksel değil, aynı zamanda psikolojik ve sosyal gelişime de katkı sağlayabileceğine vurgu yapabilirsiniz. Bu kanalda yer almayan ve çocuğunuzun hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek istediği spor ve sporcular üzerine birlikte araştırma yapabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun