Yiğit Tezcan

5 star 5 star

11 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Farklı spor dalları ile sporcular hakkında eğlenceli ve ilgi çekici bilgiler veren bir kanal.

Künye

  • Tür : Eğlence

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Pozitif Rol Modeller
Yiğit Tezcan üslubu, konuşma tarzı ve ilgi alanlarıyla çocuklar için iyi bir örnek oluşturuyor. Kanalda anlatılan sporcular da azimleri, çalışkanlıkları ve centilmenlikleriyle çocuklara rol model olabilirler.
Basketboldan Amerikan futboluna, bokstan motor sporlarına kadar birçok spor dalı, bu sporların tarihi gelişimleri ve bu alanda kendini yetiştiren sporcularla ilgili bilgiler veriliyor.
Negatif Temalar
  • Kötü Örnek Oluşturabilecek Davranışlar
Spor hayatı anlatılan bazı sporcuların işledikleri suçlardan bahsediliyor.
Bazı görsellerde sporcuların, bir röportajda konuğunun sigara içtiği görülüyor.

Kanal Hakkında

Spora meraklı, birçok farklı spor dalı hakkında bilgi sahibi olan ve bu alanda araştırmalar yapan Yiğit Tezcan, kanalında iki yıl boyunca F1 yarışları ve yarış simülasyonları anlattıktan sonra spor konularını genişletmeye karar verir. Basketbol, futbol ve motor sporları gibi popüler spor dalları hakkında da ilgi çekici bilgiler sunmaya başlar. Bunların yanı sıra, ülkemizde geniş kitlelerin pek bilgi sahibi olmadığı Amerikan futbolu ve beyzbol gibi spor dallarıyla ilgili yayınlar yapar. Spor dallarının kuralları, sporcularda ne gibi özelliklerin bulunması gerektiği, hangi sporun nasıl bir tarihi ve önemi olduğuna dair bilgiler sunar. Bazı videolarında ise kendi spor deneyimlerini paylaşır. Ayrıca, sporla ilgili genel kültür bilgilerinin aktarıldığı röportajlara da yer verir.

Ebeveyne Notlar

Başarılı sporcuların hayatını anlatırken dönemin genel atmosferini de detaylandıran Yiğit Tezcan, tarihi bilgilere de değiniyor. Sporu ve sporcuları bağlamından koparmadan anlattığı için detaylı ve kaliteli bir spor yorumu izleme fırsatı sunuyor.

Tarihte yer etmiş sporcuları anlatırken, onların spor kariyeriyerlerinin yanı sıra kişilik özelliklerinden ve özel hayatlarından da bahsettiği için, birçok sporcu çocuklara pozitif rol model teşkil edebilir. Yiğit Tezcan da gerek üslubu, gerek yaptığı araştırmalar, gerekse  çalışkanlığıyla çocuklara olumlu örnek olabilir.

Öte yandan, sporcular hakkında bilgi verirken, bazı görsellerde sporcuların sigara içtiği görülüyor ve sporcuların işlediği, kariyerlerini etkileyen suçlarından bahsediliyor.

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuza, kanalı izleyerek spor dallarıyla ilgili neler öğrendiğini sorabilir, sizinle paylaşmasını isteyebilirisiniz. Sizin de ilginizi çeken konular üzerine sohbet edebilirsiniz.

Videolarda anlatılan sporculardan yola açıkarak sporun sadece fiziksel değil, aynı zamanda psikolojik ve sosyal gelişime de katkı sağladığını vurgulayabilirsiniz. Sporu, diğer fiziksel ihtiyaçlarımız olan yemek, içmek, uyumak gibi günlük hayatımızın bir parçası haline getirmek için neler yapabileceğiniz üzerine konuşabilir, bulduğunuz çözümleri hayatınıza uyarlamaya çalışabilirsiniz.

Bu kanalda yer almayan ve çocuğunuzun daha detaylı bilgi edinmek istediği spor dalları ve sporcular üzerine birlikte araştırma yapabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun