The Dad Lab

5 star 5 star

3 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Çocukların kendi kendilerine yapabilecekleri bilimsel deneyler ve yaratıcı etkinliklerin paylaşıldığı eğlenceli bir kanal

Künye

  • Tür : Bilim, Eğlence
  • Dil : İngilizce

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Yaratıcılık
Her videoda farklı deneyler, etkinlikler ve tasarımların yapılması, çocukların ellerindeki malzemeleri kullanarak farklı fikirler üretmelerine ilham verebilir.
Etkinliği yapabilmek için, verilen yönergeleri takip etmek ve anlamak önemli.
Paylaşılan etkinliklerin çoğunluğu, motor becerilerin gelişimini destekleyecek nitelikte.
Bazı videolar sayıları çarpma, bir nesnenin orta noktasını bulma, dengeyi sağlama, basit kodlama gibi işlemlerin yer aldığı, çocukların yeni bilgiler edinmelerini sağlayacak etkinlikler içeriyor.
Videolardaki paylaşımları uygulayabilmek için dikkatli çalışmak gerekiyor.
Riskli İçerikler
  • Çevrimiçi Reklam Gösterimi
İzlerken ekranda Youtube’un rastgele belirlediği reklamlar çıkıyor.

Kanal Hakkında

The Dad Lab, iki erkek çocuk babası olan Sergei Urban’ın çocuklar için “kendin yap” videoları paylaştığı Youtube kanalıdır. Sergei, etkinlikleri çocuklarıyla birlikte yapıyor.

Sergei’in bilim, matematik ve sanatı birleştirerek geliştirdiği deneyleri ve etkinlikleri paylaştığı kanalda, hemen her yaş grubuna hitap edebilecek çeşitlilikte videolar bulunuyor. Plastik şişeden yel değirmeni yapımı, yarış arabası yapımı, eğlenceli yumurta- buz-yağ deneyleri, okul öncesi çocuklar için basit matematik etkinlikleri ve çocuklara sayıları öğretecek eğlenceli yöntemler bunlardan bazılarıdır. Videolar “bilimsel deneyler”, “basit el işi aktiviteleri”, “eğitici oyuncaklar”, “eğlenceli etkinlikler”, “kitaplar” gibi çeşitli başlıklar altında gruplandırılmış.

Ebeveyne Notlar

Videoların genelinde sesli anlatım bulunmuyor. Kanalın dili İngilizce, ancak videoları anlayabilmek için İngilizce bilmek gerekmiyor. Gerekli malzemeler ve yapılacak etkinliğin detayları adım adım gösteriliyor. Etkinliklerin çoğu evde bulunabilecek malzemelerden oluşuyor.

Deneylerin ve etkinliklerin eğlenceli bir şekilde sunulması, çocukların, hayattaki her şeyin arkasında bir bilim olduğunu kavramalarına yardımcı olabilir ve bilime ilgilerini artırabilir. Çevresindeki her şeyi inceleyerek, sorgulayarak ve araştırarak daha fazlasını keşfedebileceklerini anlamalarına yardımcı olabilir.

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuza, hangi videoların ilgisini çektiğini sorarak, imkânlarınız açısından uygun olanları seçebilirsiniz. Seçtiğiniz videoda önerilen deneyi ya da etkinliği birlikte uygulayabilir, böylece hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Sonrasında, onu kendi deneyi ve etkinliklerini geliştirmesi için teşvik edebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun