Mendebur Lemur

4 star 4 star

10 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Teknolojik ürün tanıtımları ve ilginç ürün montajları yapan yayıncı.

Künye

  • Tür : Teknik Beceri, Eğlence, Vlog

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Yaratıcılık
Yayıncının, ilginç ürünler üretmeye çalıştığı ve ‘Karpuzdan çalışan piyano yaptım’, ‘El feneri ile yumurta pişirmek’, ‘Lazerli drone yapımı’, ‘Demir delen tüftüf yaptım’ başlıklarıyla sunduğu videolar, çocukların yaratıcı düşünme becerilerinin gelişimini destekleyebilir.
Yayıncı bazı videolarında yurt dışından sipariş ettiği teknolojik ürünlerin incelemelerini yapıyor ve ürünlerle ilgili teknik bilgiler veriyor.
Negatif Temalar
  • Argo Kullanımı
Nadir de olsa bazı videolarında “yuh!”, “oha!” gibi hafif düzeyde argo kelimeler kullanıyor.
Riskli İçerikler
  • Çevrimiçi Reklam Gösterimi
Bazı videolarında, sponsor olan markaların reklamı yapılıyor.

Kanal Hakkında

Asıl adı Hakan olan Mendebur Lemur lakaplı yayıncı, teknolojik ürünlerin tanıtımını ve karşılaştırmalarını yaptığı eğlenceli videolar hazırlıyor.

Ebeveyne Notlar

İnternet siteleri aracılığıyla yurt dışından satın aldığı ürünleri tanıttığı ve 3D yazıcı ile değişik ürünler ürettiği videolarla dikkat çeken yayıncı, beğeni ve izlenme sayısı fazla olan videolarını çeşitli seriler halinde yayınlıyor. “Abarttım” ve “Çılgın Deney” gibi serileri oldukça ilgi görüyor. Yayıncıya, bazı videolarında kardeşi ve arkadaşları da eşlik ediyor. Kanalında 200’ün üzerinde video bulunan yayıncı, bu videoların bazılarında kendisine sponsor olan marka ve oyunların tanıtımlarını yapıyor.

Ortalama 10 ile 20 dakika arasında süren videolar, dikkat sürelerine uygun olması nedeniyle çocuklar tarafından çok izleniyor. Bazı videoları karambit pençe, bazuka, kılıç gibi şiddet ve korku öğeleri içeriyor. Yayıncı, nadiren de olsa “oha!”, “yuh!”, “lan!” gibi hafif düzeyde argo kelimeler kullanıyor.

Yayıncının farklı konseptlerde videolar çekmesi, seyir keyfi açısından kanalı eğlenceli kılıyor. Özellikle teknolojik ürünlere ilgi duyan çocuklar, videoları izlerken eğlenebilir ve yeni bilgiler edinebilirler. Yayıncıdan ilham alarak, onun gibi yeni ve ilginç şeyler üretmeyi deneyebilirler.

ÇİÇEK Öneriyor

Kanalı çocuğunuzla birlikte takip edip, en çok hangi videoyu beğendiğini sorabilir, ilgi duyduğu alanlar üzerine sohbet edebilirsiniz. Yayıncının yaptığı gibi ilginç deneyler yapmayı veya evinizdeki malzemelerden yeni şeyler üretmeyi deneyebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun