Melodysheep

5 star 5 star

8 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Bilimsel konuların da ilgi çekici şekilde sunulabileceğini ve bilimin de sıkılmadan ve zorlanmadan öğrenilebileceğini kanıtlayan eğlenceli bir kanal.

Künye

  • Tür : Bilim, Sanat

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Pozitif Rol Modeller
Kanalın yapımcısı John Boswell, her ne kadar kendisi videolarda görünmese de, bilim, müzik, yapımcılık gibi birçok alandan beslenerek ürettiği yaratıcı içeriklerle, bilimsel konuların da ilgi çekici hale getirilebileceğini kanıtladığı için rol model olabilecek niteliktedir.
Büyük patlama, evrenin oluşumu, astronomi, bilim tarihi, bilim felsefesi gibi konularda hazırlanan yaratıcı ve ilgi çekici videolar bulunuyor.

Kanal Hakkında

Melodysheep, bilimsel konuları müzikle ve ilgi çekici görüntülerle birleştirerek anlatan bir Youtube kanalı. İki milyona yakın abonesi olan John D. Boswell’a ait. Boswell, 2009 yılında, bilime olan merakını müzik ve video yapımcılığı alanındaki deneyimleriyle birleştirerek hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik videolar hazırlamaya başlamış. Videolarında, bilimsel konuların sanatla birleştirilerek ilgi çekici şekilde anlatılabileceğini, bu bilgilerin de sıkılmadan ve zorlanmadan öğrenilebileceğini göstermeye çalışmıştır. Kanalda özellikle uzaya ve bilime meraklı olanlar için hayli ilgi çekici videolar bulunmaktadır.

Ebeveyne Notlar

Videolarıyla büyük ilgi toplayan Boswell, yıllar içinde Ted, National Geographic ve Disney gibi kurumlara da video içeriği üretmiş. Film, dizi ve bilimsel konuşma sahnelerini kendi ürettiği müziklerle harmanlayarak belgesel tadında kısa videolar hazırlamış. Kanaldaki videolarda, genel olarak evren, evrenin tarihi, astronomi, fizik gibi konulara değiniliyor.

Youtube’da nadir bulunabilecek kaliteli ve emek gerektiren içeriklerden oluşuyor. Öğrenme, keşfetme, merak uyandırma konularında ilham ve cesaret verici içeriklere sahip. Kanalı takip ederek çocuklarınızla birlikte belgesel tadında videolar izleyebilir, bilime ve sanata karşı farklı bir bakış açısı geliştirmeleri konusunda onlara destek verebilirsiniz.

Kanalın orijinal dili İngilizce olsa da, videoların neredeyse hepsinde Türkçe dahil birçok dilde altyazı seçeneği sunuluyor.       

ÇİÇEK Öneriyor

Kanalın sanat ve farklı dalları birleştirerek bilimsel içerik üretmesi üzerine konuşabilir, videolar hakkında neler düşündüğünü sorabilirsiniz. Çocuğunuzun ilgi duyduğu alanları sorarak bu alanları birleştirip neler üretebileceği üzerine birlikte fikir yürütebilirsiniz.

Kanaldaki videoların, Youtube’daki oyuncuların ve influencerların oluşturduğu diğer videolardan hangi noktalarda ayrıldığı üzerine konuşabilirsiniz. Farklı ve yaratıcı bakış açılarının, fikir üretme ve yapım aşamasına nasıl yansıtılabileceği konusunda sohbet edebilir, kaliteli içerikleri nasıl seçebileceği konusunda bilgi verebilirsiniz.

Kanalda izlediğiniz videolardan ilgisini çeken konularda birlikte araştırmalar yapabilirsiniz.

 

 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun