Hikayesi Ne

4 star 4 star

11 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Tarihin bilinmeyen yönlerini anlatan, tarihi sevdiren bir kanal

Künye

  • Tür : Tarih, Genel Kültür

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Yabancı Kültürler ve Gelenekler
Kanalda anlatılan konular arasında başka kültürlere ait olan başlıklar da var.
Tarihten ilginç başlıkları çok ilgi çekici bir şekilde işliyorlar.Türk ve Osmanlı tarihi üzerine de çok faydalı videoları var.
Negatif Temalar
  • Korku
Bazı video başlık ve konuları tarihsel şiddet içerdiği için küçük çocukları korkutabilir.

Kanal Hakkında

“Hikayesi Ne?” tarihsel bilgileri aktaran, yanlış bilinen popüler tarih bilgilerinin de doğrularını anlatan bir kanal. Yalın ve anlaşılır bir dil kullanan bu faydalı YouTube kanalı, tarihsel olayların yanında markaların geçmişlerinde de yaşadıkları olayları ele alır. Aynı zamanda çeşitli toplum faaliyetlerinin nasıl hayata geçtiğini, dillerin ortaya çıkışını, gündelik hayatımızda kullandığımız deyim ve atasözlerinin hangi olaylara dayandığını da takipçilerine doğru bir şekilde aktaran “Hikayesi Ne?”, genel anlamda tüm YouTube izleyicilerine hitap ediyor.

Kanal dinamik ve hareketli içeriklerle tarihi keyifli bir şekilde anlatıyor. Ses ve müzik efektleriyle de kullanıcıların, özellikle çocukların dikkatini çekmeyi başarıyor. Sıkılmadan izlettiren içerikleri ile kısa tuttuğu video süreleri sayesinde çok kolay anlaşılır bilgi akışı sağlıyor. Küçük yaşta çocukların tarihi ve genel kültür bilgilerini geliştirmeleri için güzel bir platform.

Videolar faydalı bilgiler içerse de çocuğunuzun ve sizin göz sağlığınız için günlük tavsiye edilen ekran sürelerini aşmamaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Ebeveyne Notlar

“Hikayesi Ne?” YouTube üzerinden yayın hayatına devam eden tarih, icatlar ve başka çeşitli konuların arka planında yatan geçmişi izleyicilere aktaran kaliteli bir kanal. Ele alınan konular 18 yaşından küçük takipçiler için faydalı bilgiler içeriyor.

Yalnız yine de dikkatli olmakta fayda var. İyi niyetle de olsa kanalda silah kaçakçılığı yapan kişilerin ya da cadıların da hikayeleri anlatılıyor. Çocuklarınıza izletmeden önce içeriği kontrol etmenizde fayda var.

Tarihsel açıdan çok dolu içerikler hazırlayanve yetişkinlere de hitap eden “Hikayesi Ne?” 18 yaşından küçükler için faydalı bilgiler veren bir YouTube kanalı.

ÇİÇEK Öneriyor

Birlikte İzleyin:  Videoları çocuğunuzla birlikte izleyip ardından anlatılan konudan aklında kalanları çocuğunuza sorabilirsiniz.

Kitapların Önemi: Eğer kitaplar olmasaydı hayatımıza bilgi ve hayal gücü olmadan devam etmek zorunda kalacaktık. Kitap okuma alışkanlığı zor kazanılır fakat kazanımdan sonra da faydası oldukça yüksektir. Çocuklarınıza kitap okumanın önemini anlatın. İnteraktif platformlarda edindiği bilgiler özet olarak nitelendirilir. Ancak kitaplar her zaman salt bilgiyi aktarır ve tüm olan biteni hayal gücünüzün canlandırmasına izin verir.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun