Hasan Söylemez

5 star 5 star

7 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

“Journey to Dreams” adlı belgeseli çeken, Afrika ülkelerini bisikletiyle gezen bir yayıncı.

Künye

  • Tür : Belgesel

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Başka Kültürler ve Gelenekler
Afrika'yı boydan boya gezerken pek çok farklı kültürü tanıtıyor.
Hasan Söylemez giriştiği bu işin zorluğu ve o zorluğu aşarken gösterdiği basiret ile doğru bir rol model.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Hasan Söylemez, Youtube üzerinden Journey to Dreams adlı projesini izleyicileri ile buluşturan bir yayıncıdır. Kendisi Afrika ülkelerini bisikleti ile gezer ve oradaki insanların hayatlarını, hayallerini ekrana yansıtır. Afrika ülkelerindeki düşük kalmış sosyal yaşantının ve yokluğun dikkatini çekmek isteyen Hasan Söylemez bu belgeseli ile Afrikalıların düşüncelerini ve hayallerini insanlara aktarıyor. Gittiği ülkelerin şehirlerinde çeşitli insanlar ile etkileşim içerisine giren Hasan Söylemez, Afrika insanlarının hayatlarını çarpıcı bir şekilde ekrana yansıtmayı başarıyor. Gezgin ruhunu ve araştırmacı kişiliği ön plana çıkaran Journey to Dreams projesi çocukların gelecekteki araştırmacı girişimleri açısından küçük yaştaki Youtube izleyicileri için oldukça uygun bir kanaldır.

Kanalın Teması


Hasan Söylemez, Afrika yolculuğunu bisikleti ile yapar. Yolculuğu boyunca uğradığı yerlerde insanlarla konuşur ve onların hayallerini sorar. Bu kişilerin hayallerine ulaşıp ulaşamadıkları hakkında bilgiler edinir ve bu bilgileri kanalında izleyicileri ile belgesel tadında paylaşır. Özellikle Afrika insanının dünyaya bakış açısını çarpıcı bir şekilde ekrana yansıtır. Kanal İngilizce olarak yayın yapmaktadır. Fakat Türkçe alt yazı ile Türk izleyicilere de hitap etmektedir.

İyi Tarafları Neler?

Gezgin olmanın ve araştırmacılığın önemini vurgulayan Hasan Söylemez’in videolarının İngilizce olarak yayınlanması ve Türkçe altyazı desteği ile de izleyicilere ulaşması yabancı dil olarak çocukların gelişmesine olanak sağlıyor.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

Gezgin ve Araştırmacı: Dünyamız sadece yaşadığımız şehirden, ülkeden ibaret değil. Birçok ülkenin kendine has coğrafyası ve kültürleri var. Gezip görmek ve o coğrafyanın tarihini araştırmak birçok açıdan bireylerin ufkunu genişletir. Çocuklarınız ile gezmenin ve araştırmanın önemini konuşun. İlk başta kendi ülkelerinin coğrafyasını öğrenmek adına onları gezilere katılmaları için destekleyin.

Farklı Kültürler: Çocuklara hayatlarında hiç göremeyebilecekleri kültürleri ve coğrafyaları görme imkanı sağlıyor.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun