Wheels On The Bus Musical

5 star 5 star

3 Yaş

Uygulamalar

“Wheels On The Bus” adlı çocuk şarkısından esinlenilerek tasarlanan ve ulaşım araçları temalı aktivitelerle temel becerilerin gelişimini destekleyen eğlenceli bir uygulama.

Künye

 • Tür : Eğitim
 • Platform : Android ve İOS
 • İndirilebilir İçerik : Yok
 • Oyun İçi Satın Alma : Var
 • Geliştirici : TabTale LTD.
 • Dil : İngilizce
 • Türkçe Dil Seçeneği : Yok
 • Ücreti : Ücretsiz
 • Ücreti : Ücretsiz

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
 • Eğitici Öğeler
Uygulamadaki aktiviteler temel olarak çocuklara ulaşım araçlarını, bunların çıkardığı sesleri, harfleri, renkleri, sayıları ve ileri-geri, hızlı-yavaş, aç-kapa gibi kavramları öğrenme fırsatı sunuyor.
Uygulamadaki hafıza kartları bölümü, Wheels on the Bus şarkısının müzik aletleri eşliğinde çaldığı ve çeşitli nesnelerin seslerinin tekrarlandığı aktiviteler, kullanıcıları hem görsel hem de işitsel hafızalarını aktif şekilde kullanmaya yönlendiriyor.
Yapbozları yapmak, daha büyük olan grubu bulmak, verilen harfin hangi aracın isminin yazılmasında kullanıldığını tahmin etmek, otobüsle yolcuları ya da altınları toplayabilmek için doğru işlemleri yapmak gibi görevler problem çözme becerisinin gelişimini destekliyor.
Uygulamadaki aktiviteleri yaparken İngilizce yönergeleri dinlemek, anlamak ve yorumlamak gerekiyor.
Riskli İçerikler
 • Oyun İçi Satın Alma
Bölümler içinde yer alan aktivitelerin tamamına erişebilmek için ücret ödemek gerekiyor.
Uygulamanın Android versiyonunda başka uygulamalara yönlendirme yapılıyor. Ayrıca ücretli bölümlerde karşılaşılabilecek reklamları önlemek için daha fazla ödeme talep ediliyor.

Uygulama Hakkında

Okul öncesi yaş grubu çocuklar tarafından çok sevilen “Wheels On The Bus” şarkısından ilham alınarak geliştirilen uygulama, ulaşım araçlarını tanıtmayı ve bu ana tema etrafında çocuklara etkileşimli bir aktivite deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Uygulama içinde çocukların temel bilgi ve becerilerinin gelişimini destekleyen aktivitelerden oluşan 12 farklı bölüm bulunuyor. Her bölüm dil, hafıza, kavram, müzik, problem çözme, dikkat gibi farklı alanlardaki bilgi ve becerilerin gelişimini destekleyen interaktif aktivitelerden oluşuyor. Örneğin, “Tiny Train/Minik Tren” bölümünde; bir tren üzerinde giden ambulans, traktör, polis arabası gibi araçlar sırasıyla tanıtılırken, “Happy Bus Math/Neşeli Otobüs İşlemleri” bölümünde; görsel algı ve zihinsel becerilerin gelişimini desteklemek adına kullanıcıya ekranda kaç adet araç olduğu soruluyor. Başka bir bölüm olan “Car Puzzles/Otomobil Yapbozları” bölümünde ise; çocuklar çeşitli bulmacalar aracılığıyla problem çözme becerilerini kullanmaya yönlendiriliyor. Bunlar dışında uygulamada, çocukların ekrandaki görselleri istedikleri şekilde boyayabilecekleri, Wheels On The Bus şarkısını piano ile çalma deneyimi yaşayabilecekleri, araba yarışı oyunu oynayabilecekleri, harfleri ve rakamları öğrenebilecekleri bölümler de bulunuyor. Öte yandan, “Wheels On The Bus” şarkısını İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Almanca olarak dinleme seçenekleri mevcut. Ancak yönergeler İngilizce dilinde sunuluyor, Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Ebeveyne Notlar

Wheels On The Bus, basit kullanımı, birbirinden renkli illüstrasyonları, müzikleri ve aktiviteleriyle özellikle küçük yaştaki çocukların ilgisini çekecek bir uygulama.

Çocukların dil, hafıza, kavram, müzik, problem çözme, dikkat gibi farklı alanlardaki bilgi ve becerilerinin gelişimini destekleyen interaktif aktivitelerden oluşuyor.

Aktivitelerin bulunduğu bölümlerin birbirinden bağımsız olması nedeniyle, bir bölümü tamamlamadan diğer bölümlere geçiş yapmak ya da önceki bölümlere dönmek mümkün. Bu durum, bir yandan bölümlerin ve aktivitelerin özgürce keşfedilmesi için fırsat sunarken, öte yandan çocuklarda bölüm içindeki aktiviteyi tamamlamadan diğerine geçiş yapma isteği uyandırabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için, uygulamayı kullanırken çocuğunuza eşlik etmeniz faydalı olacaktır.

Uygulamanın ücretsiz versiyonunda aktivitelerin sadece bir bölümüne erişim sağlanabiliyor. Ayrıca uygulamanın Android ve İOS sürümlerinde aktivite başlıklarının, müziklerin ve reklamların sunulması konularında farklılıklar bulunuyor.          

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuz henüz okuma-yazma bilmiyorsa, şarkılar da yabancı dilde olduğu için oyunu nasıl oynaması gerektiğiyle ilgili bilgi vermelisiniz.

The Wheels on The Bus şarkısının Türkçe versiyonunu görevlere ve müziğe uygun olarak kendiniz oluşturabilir, çocuğunuzla birlikte söyleyebilirsiniz.

Aktivitelerde öğrendiği harfleri, nesneleri, araçları ve kavramları birlikte tekrarlayarak çocuğunuzun hem kavram hem de İngilizce öğrenimini destekleyebilirsiniz.

“Otobüste kaç tane yolcu var?”, “Senin en sevdiğin renk ne?” gibi nesnel ve öznel sorular sorarak çocuğunuzun öğrendiklerini pekiştirmesine yardımcı olabilir ve birlikte keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 

YORUM & DEĞERLENDİRME



BENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun