Tynker Junior

4 star 4 star

5 Yaş

Uygulamalar

Çocuklara basit kodlama kavramlarını öğreten eğitici ve eğlenceli bir uygulama

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : Android, iOS
  • Geliştirici : Tynker
  • Dil : İngilizce

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Dinleme ve Yönerge Takibi
Uygulamada ilerleyebilmek için verilen yönergeleri anlamak ve takip etmek gerekiyor
Basit kodlama talimatlarını anlamak ve uygulamak için dikkatli olmak gerekiyor.
Uygulama, içerdiği çeşitli yapbozlar ve aktiviteler sayesinde basit kodlama kavramlarını öğretiyor.
Uygulama dilinin İngilizce olması yabancı dil gelişimini teşvik ediyor.
Uygulama sıralama, örüntü kurabilme ve parçaları birleştirme gibi çeşitli becerileri destekliyor.
Riskli İçerikler
  • Oyun İçi Satın Alma
Ücretsiz versiyondan full versiyona geçiş yapmak için satın alma seçeneği mevcut.

Uygulama Hakkında

Uygulama, henüz okuma yazma bilmeyen yaş grubundaki çocuklara eğlenceli bir şekilde kodlamanın temellerini öğretmeyi amaçlıyor.

İngilizce olarak tasarlanmış uygulamaya giriş yapabilmek için kullanıcının uygulamayı nerede kullandığına (evde veya okulda) dair bilgi vermesi gerekiyor. Bu sayede, evde kullanımı seçen kullanıcılar için ebeveyn kontrolünü, okulda kullanımı seçen kullanıcılar içinse öğretmen kontrolünü sağlamayı hedefliyor. 

Uygulamanın ücretsiz versiyonu kısıtlı içerik erişimi sağlıyor. Full versiyona geçiş için uygulama içi satın alma yapmak gerekiyor. Kullanıcının ücretli versiyona geçiş yapabilmesi için; ekranda beliren basit matematik sorularını çözmesi isteniyor. Bu şekilde, ücretli versiyona erişimin ebeveyn veya öğretmen tarafından yapılması hedefleniyor. Uygulama reklam içermiyor.

Uygulama Wild Rumble, Oceans Odyssey ve Robotlar gibi çeşitli bölümlerden oluşuyor. Bu bölümlerin her birinde çocukların kodlama mantığını öğrenmelerini sağlayacak eğlenceli aktiviteler, yapbozlar ve oyunlar bulunuyor. Her bölüm basit görevlerle başlıyor ve yavaş yavaş zorlaşıyor. Ayrıca, çeşitli arka plan melodileri de bulunuyor.

Ebeveyne Notlar

Kullanımı oldukça kolay olan Tynker Junior’ın içinde çocukların ilgisini çekebilecek deniz canlıları, zevklerine ve ilgilerine göre dizayn edebilecekleri robotlar ve akvaryumlar bulunmaktadır. Çocuklar bu sayede sıkılmadan basit kodlama kavramlarını öğrenebilir, aynı zamanda örüntü, nesneleri eşleştirme ve sayı sayma gibi çeşitli becerilerini de geliştirebilirler. Wild Rumble bölümünde verilen bilgiler sayesinde doğa ve nesli tükenmekte olan hayvanlar hakkında da bilgi edinebilirler. 

Uygulamanın, İngilizce verilen yönergeleri takip etme ve uygulama temelinde oluşturulması dil gelişimini de olumlu yönde destekleyecektir. Ayrıca her bölümün basit görevlerle başlayıp yavaş yavaş zorlaşması, ilerleyen bölümler için çocukların motivasyonlarını artıracak, sabretme   becerilerini de besleyecektir.         

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuza kodlamanın ne olduğuna ve hangi alanlarda kullanıldığına dair basit açıklamalar yapabilir; telefon, tablet ve bilgisayar gibi aletlerin de kodlama içerdiğini söyleyebilirsiniz. 

Uygulamada yer alan basit kodlama talimatlarını renkli kartonlara çizerek, bunu bir oyuna çevirebilirsiniz. 

Örüntü, nesne eşleştirme ve kavramlarla ilgili çeşitli etkinlikler yapabilirsiniz.

Nesli tükenmekte olan hayvanlar hakkında bilgi verebilir, birlikte bu konuyu içeren belgeseller izleyebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun