Toca Tailor Fairy Tales

4 star 4 star

4 Yaş

Uygulamalar

Masalsı kıyafet stilleri oluşturularak tasarım becerisinin geliştirilebileceği bir uygulama

Künye

  • Tür : Eğlence, Hobi
  • Platform : iOS
  • Geliştirici : Toca Boca AB
  • Dil : İngilizce
  • Uygulama İçin Satın Alma : Yok
  • Çevrim İçi Reklam : Yok

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Yaratıcılık
Çocuklar yaratıcılıklarını kullanarak, farklı desen ve renklerdeki kumaşlar, giysi detayları ve aksesuarlarla kıyafet tasarımı yapabilirler.
Çocukların farklı giysileri, renkleri ve aksesuarları birleştirmeye çalışmaları hayal güçlerini besleyebilir.

Uygulama Hakkında

Toca Tailor Fairy Tales, ücretsiz bir kıyafet tasarım uygulamasıdır. Uygulamada biri kız, diğeri erkek iki masal kahramanından biri seçilerek onlar için kostümler tasarlanıyor. 

Giysi kombinlerinin oluşturulabilmesi için farklı giysi türleri, onları canlı kılacak renk seçenekleri, farklı desenler ve aksesuarlar bulunuyor. Önce kahramana uygun giysiler seçiliyor. Sonra desen galerisinden seçilen desenler giysilere yerleştiriliyor. Galerideki desenlerin yanı sıra, uygulamanın dahili kumaş kamerası kullanılarak fotoğraf çekilip, fotoğraflardan kopyalanan desenler de kullanılabiliyor.  Giysilerin üstüne düğme, cep gibi başka orijinal detaylar eklenebiliyor. Ardından terzilik becerileri kullanılarak etek, pantolon veya kol uçlarının uzunluğu ayarlanıyor. Şapka, ayakkabı, kemer gibi masal temalı aksesuarlarla stil tamamlanıyor. Son rötuşlar da yapıldıktan sonra, beğenilen bir ortam arka plan görüntüsü olarak kullanılıp, tasarım fotoğraflanabiliyor.

Ebeveyne Notlar

Uygulamanın kullanımı çok kolay. Yönergeler, girişte anlaşılır bir biçimde gösteriliyor. Çocukların farklı giysi, renk ve aksesuarları birleştirmeye çalışmaları, yaratıcı yönlerini ve hayal güçlerini besleyebilir. Uygulamada sunulan farklı seçenekler içinden tercih yapmaları, karar verme ve muhakeme becerilerinin gelişimini destekleyebilir. Kural ya da zaman kısıtlamasının bulunmaması da tasarımı eğlenceli kılabilir.

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuzun uygulamada oluşturduğu giysi kombinleri üzerine konuşarak onun beğendiği giyim stilleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu alandaki yaratıcılığını günlük yaşamda da geliştirebilmesi için kumaş, makas, düğme ve yapıştırıcı gibi malzemelerle giysi tasarlamasını teşvik edebilirsiniz. 

Dış Bağlantı Linkler: https://apps.apple.com/us/app/toca-tailor-fairy-tales/id569631758

 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun