PJ Masks - Moonlight Heroes

3 star 3 star

4 Yaş

Uygulamalar

Pijamaskeliler çizgi dizisindeki karakterlerin, özel güçlerini kullanarak şehri kötülerden korumaya çalıştıkları bir macera oyunu.

Künye

  • Tür : Macera
  • Platform : Google Play Store, App Store
  • İndirilebilir İçerik : Yok
  • Uygulama İçin Satın Alma : Var
  • Geliştirici : Entertainment One
  • Dil : Türkçe 12 dil
  • Ücreti : Ücretsiz

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Dikkat
Engelleri atlamak veya gücünü arttıracak maskeler ve küreler toplamak, dikkat becerisinin gelişimini destekliyor.
Atlamak, uçmak ve sürünmek gibi hareketler için karakterlere verilen komutlar, çocukların el-göz koordinasyonun gelişimine destek sağlayabilir.

Uygulama Hakkında

Pijamaskeliler çizgi dizisinden uyarlanan bu mobil oyunda, amaç maskeli kahramanlardan birini seçip kahramanın özel güçlerine göre ilerleyerek şehri kötülerden korumaktır. Bunun için oyunda ayrıca güç arttırıcı küre ve maskeleri toplayıp engelleri aşmak gerekiyor. Her seviyede kahramanların karşısına gittikçe zorlaşan engeller ve gizli geçitler çıkıyor.

Oyunun ücretsiz ve ücretli bölümleri mevcut. Ücretsiz bölümdeki “Standart Seviyeler”de her kahraman için 7 seviye bulunuyor. Ücretli kısımda ise “Süper Seviyeler” ve “Gizemli Seviyeler” olmak üzere iki farklı bölüm bulunuyor. “Gizemli Seviyeler”de atmosfer farklılaşıyor ve antik bir ortamda geçiyor. Bu seviyelerde de her kahraman için 10 seviye ve birer tane de bonus seviye bulunuyor. Bu bölümler birlikte satın alınabileceği gibi ayrı ayrı da temin edilebiliyor. Çocukların istenmeyen bir satın alma işlemini gerçekleştirmemesi adına satın alma ekranı öncesinde doğum tarihinin yazılması gerekiyor.

Ebeveyne Notlar

PJ Mask uygulaması çocuğunuzun sevdiği kahramanlarla keyifli vakit geçirmesini sağlayabilecek bir oyun. Aşılması gereken engeller ve toplanması gereken küreler çocuğunuzun dikkat becerisine, kahramanı doğru yönlendirmek için zamanında ekrana tıklamak da el-göz koordinasyonunun gelişimine katkı sağlayabilir. 

Uygulamanın ücretsiz versiyonunda reklamlar çıkıyor. “Süper Seviyeler” ve “Gizemli Seviyeler”in satın alınmasıyla reklamlar kaldırılabiliyor. İstenmeyen satın alma işlemlerinin önüne geçebilmek için, işlem öncesinde doğum tarihinin girilmesi gerekiyor. Ancak bu, okuma-yazma bilen çocuklar için bir önlem oluşturmuyor. 

Uygulamanın ara yüz tasarımı basit ve kullanışlı. Arka plan melodisi macera için heyecan katsa da çok kısa aralıklarla başa sardığı için zamanla sıkıcı olabiliyor. Ancak istenirse ayarlardan kapatılabiliyor. Satın alma sekmesi dışında çok az yazı bulunan uygulamada Türkçe hariç 12 farklı dil desteği bulunuyor. 

Oyun içinde sadece kahramanların kendi süper güçlerine bağlı hareket edilmesi ve heyecan katacak başka bir faktörün olmaması oyunu monotonlaştırıyor. Oyun içinde kahramanlar engellere takıldıkça azalan enerji barı tamamen bitince oyun seviyenin başına dönüyor.  Bu durum çocukların oyundan kolay sıkılmasına yol açabilir ya da bölümü tamamlama arzusuyla ekran süresini uzatabilir. Ekran süresini uzatabilecek bir başka unsur ise ücretli kısımdaki bonus seviyenin açılması için diğer seviyelerdeki altın maskelerin toplanmasının gerekmesi. Çocuk bonus seviyeyi de oynayabilmek için sürekli geri dönerek diğer seviyelerdeki maskeleri toplamaya çalışabilir.  

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuza, çizgi filmdeki maceralarla oyundakiler arasında benzerlik olup olmadığını ve en çok hangi kahramanla oynamaktan keyif aldığını sorabilirsiniz. Çocuğunuzun hayal gücünü beslemek için kendi Pijamaskeliler karakterlerinizi yaratıp süper güçlerini belirleyebilir, nasıl maceralara atılabileceğinize dair hikayeler kurgulayabilirsiniz.

Çocuğunuz çizgi filmi çok seviyorsa oyunu da eğlenceli bulabileceği için sürekli oynamak isteyebilir. Fakat bu yaş grubu için fazla ekran süresi zararlıdır. Çocuğunuzun yaşına göre ekran süresini belirleyip, süre tamamlanınca oyunu kapatması için hatırlatma yapabilirsiniz. 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun