Okuvaryum

4 star 4 star

4 Yaş

Uygulamalar

Çocuklar için öyküler içeren zengin bir dijital kütüphane

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : Android, iOS
  • Geliştirici : Globed Eğitim Danışmanlık Ticaret Ltd.
  • Dil : Dil

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Eğiticilik
Uygulamada, seri şeklinde birçok öykü yer alıyor. Hikayeler, çocukların okuma, anlama, dinleme ve sosyal becerilerinin gelişimini destekleyecek şekilde hazırlanmış.

Uygulama Hakkında

Okuvaryum’un içinde yer alan hikayelerin hepsi uygulamaya özel ve yazarı belirtilmeyen kitaplardan oluşuyor. Bu kitaplar, konular ve karakterlere göre seriler şeklinde düzenlenmiş. Öyküler seslendirme sanatçıları tarafından seslendirilmiş ve konuyu anlatan arka plan sesleriyle süslenmiş. Dilediğiniz takdirde seslendirmeyi durdurup, hikayeyi çocuğunuza kendiniz okuyabilir veya çocuğunuza okutabilirsiniz. Uygulamanın menüsü, kullanımı kolay bir düzeneğe ve tasarıma sahip.

Kitaplığım bölümünde yer alan “Okuduklarım” ve “Beğendiklerim” sekmelerinden çocuğunuzun okuduğu ve beğendiği kitapları görebilirsiniz. Kitaplar okundukça elde edilen puanlara göre verilen rozetler, çocukların okumaya ilgisini teşvik edici niteliktedir.

Ebeveyne Notlar

Uygulamadaki kitapların hepsine erişebilmek için haftalık, aylık veya yıllık abonelik alınması gerekiyor. Aksi taktirde, yalnızca üç serinin birer hikayesine erişilebiliyor. Uygulamadaki hikayeler baskısı bulunmayan kitaplardan oluştuğu ve hikayelerle ilgili bilgi sahibi olmak mümkün olmadığı için, ailelerin hikayeleri çocuklarına dinletmeden önce okuyup, bilgi sahibi olmaları faydalı olabilir. Seslendirmeler, hikayenin heyecanla takip edilmesini sağlayacak kadar kaliteli. Ancak bazı kitaplarda yazıların uzun ve çizimlerin basit olması, hikayenin anlaşılırlığını sağlamak açısından yetersiz kalabiliyor.

Hikayelerin ses sanatçıları tarafından seslendirilmiş olması, sanki bir çizgi film dinleniyormuş hissi oluşturuyor. Bu, çocukların dikkatini çekmek ve kitap okuma veya dinleme alışkanlığı kazandırmak adına faydalı olabilir. Uygulamanın kullanımının kolay olması ve içinde herhangi bir reklamın bulunmaması, çocuklara, istedikleri kitabı seçmek için uygulama içinde diledikleri kadar gezebilme özgürlüğü sunuyor.  

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuza, telefondan kitap dinlerken ne hissettiğini ve gerçek bir kitabın sayfalarını çevirerek okumak arasında ne fark olduğunu sorabilir ve bunun sebepleri üzerine konuşabilirsiniz.

Uygulamadaki kitapları okudukça öykülerde verilen mesajlar üzerine konuşabilir, hayal gücünü geliştirmek adına bazı öykülere birlikte başka sonlar düşünebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun