HOMER Learn & Grow

5 star 5 star

3 Yaş

Uygulamalar

Çocuğunuzun kişisel özelliklerine göre şekillendirilebilen İngilizce aktivitelerle okuma, matematik, sosyal ve duygusal öğrenme, yaratıcılık ve hafıza gibi becerileri geliştirmeyi amaçlayan eğitici bir uygulama.

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : Android, iOS
  • Geliştirici : HomerLearning
  • Dil : İngilizce
  • Türkçe Dil Seçeneği : Yok
  • Ücreti : İlk 7 günlük ücretsiz denemeden sonra aylık 104,99 TL, yıllık 629,99 TL

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Eğitici Öğeler
Çocuklar İngilizce olarak harfleri, sayıları, şekilleri, kelimeleri ve bunların nasıl telaffuz edildiğini öğrenebilir, uygulamadaki hikayeleri dinleyerek de hayvanlar, farklı kültürler, insan ilişkileri, müzik ve daha pek çok konu hakkında bilgi edinebilirler.
): Farklı konsept ve temalardan oluşan aktivitelerin her biri çocukları düşünmeye, mantık yürütmeye ve problem çözme becerilerini kullanmaya yönlendiriyor.
Ekrandaki gizli sayıları, harfleri ve aynı şekilde olmayan nesneleri bulmak gibi, uygulamadaki aktivitelerin çoğu dikkat ve odaklanma becerisini geliştirebilecek etkinliklerden oluşuyor.
Çocuklar için kendi hikayelerini oluşturma, istedikleri yapıları inşa etme, serbest resimler çizme gibi yaratıcı yönlerini geliştirebilecekleri aktiviteler sunuluyor.
Kelimelerin, sayıların, renklerin eğlenceli görsellerle, müziklerle ve alıştırmalarla sunulması bilginin daha kalıcı olmasını sağlayabilir. Öte yandan, Homer’da eşleştirme, farklı olanı bulma gibi hafıza güçlendiren oyunlar da bulunuyor.

Uygulama Hakkında

Homer çocukların okuma, matematik, sosyal ve duygusal öğrenme, yaratıcılık, dikkat ve hafıza gibi temel becerilerini geliştirmek amacıyla tasarlanan eğitici bir uygulama. 

İçinde “Okuma”, “Matematik”, “Oyunlar”, “Şarkılar”, “Hikayeler”, “Yaratıcılık” ve “Alıştırma” olmak üzere, çocukların temel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilecek 7 farklı aktivite kategorisi bulunuyor.

‘Okuma’ kategorisinde, çocukların harfleri ve sesleri öğrenebilecekleri aktiviteler yer alırken, ‘Matematik’ kategorisinde çeşitli hesaplamalar yapabilecekleri, geometrik şekilleri öğrenebilecekleri ve bulmacalar çözebilecekleri aktiviteler bulunuyor. ‘Şarkılar’ kategorisi; hayvanlar, arkadaşlık, harfler, sayılar, renkler gibi temalardan oluşan ilgi çekici animasyonlarla desteklenmiş eğitici ve eğlenceli şarkılardan oluşuyor. ‘Hikayeler’ kategorisinde ise araçlar, dinozorlar, uzay, robotlar, okyanuslar, spor, bilim, tarih gibi konularda hikayeler mevcut. Bu hikayeler de tıpkı diğer kategorilerde olduğu gibi ilgi çekici animasyonlarla desteklenmiş. ‘Yaratıcılık’ kategorisinde boyama, hayvan habitatları, inşaat malzemeleri, spor türleri, harfler gibi konularda eğitici oyunlar mevcut. ‘Alıştırma’ ve ‘Oyunlar’ kategorileri ise, diğer kategorilerde öğrenilen bilgileri pekiştirmeye yönelik eğlenceli etkinlikler ve oyunlar içeriyor. “Günlük Oyunlarım” isimli bölümde ise diğer kategorilerden farklı olarak aktiviteler günlük olarak değişiyor.

Ebeveyne Notlar

Homer: Learn & Grow, uzmanlar tarafından hazırlanan zengin içeriğiyle çocuklara şarkı videoları, boyama sayfaları, yazma alıştırmaları, bulmacalar, hikayeler gibi alanlarda geniş bir aktivite yelpazesi sunuyor.

Uygulamayı kullanabilmek için e-mail adresi yazarak oturumu açmak gerekiyor. Ardından çocuğunuzun yaşı, ilgi alanları ve mevcut okuma düzeyiyle ilgili soruların yanıtlanması isteniyor. Bu şekilde uygulamanın içindeki aktivitelerin zorluk düzeyi ve içinde yer alacak karakterler ya da unsurlar çocuğunuzun yaşına, ilgi alanlarına ve eğitim düzeyine uygun olarak şekillendiriliyor. Örneğin, çocuğunuzun dinozorlara ilgisi olduğunu belirttiğinizde, aktivitelerin içinde dinozor karakterlerine yer veriliyor. Benzer şekilde, tüm etkinlikler çocuğunuzun yaşına ve eğitim seviyesine uygun hale getiriliyor. Bu özellikleriyle uygulama, kişiye özel aktivite seçenekleri oluşturarak benzer temalara sahip diğer uygulamalardan ayrışıyor.

Modern tasarımı ve sevimli karakterleriyle dikkat çeken Homer: Learn & Grow, aynı zamanda kullanım açısından da son derece basit. Herhangi bir riskle karşılaşmadan çocuğunuzun özgürce oynayabileceği, oynarken aynı zamanda yeni şeyler öğrenebileceği çocuk dostu bir tasarıma sahip. Bu nedenle, ebeveynlerin seçimlerini gönül rahatlığıyla yapabilmeleri için çocuk dostu ürünleri belirleyen NAPPA tarafından 2021 yılında ödüllendirilmiş.

Uygulama, kullanıcılarına, toplam 4 farklı kullanıcı profili oluşturma imkânı sunuyor. Dolayısıyla her çocuğunuz için kendi özelliklerine uygun ayrı bir profil açarak çocuğunuzun ilerleme seviyesine göre değişiklikler yapabiliyorsunuz. Uygulamaya girişte ve profil bilgilerinde değişiklik yapılmak istendiğinde ebeveynin doğum tarihinin girilmesi gerekiyor. Ancak, ne var ki diğer eğitim içerikli uygulamalardaki gibi çocukların ekran karşısında geçirdikleri süre ve öğrenme düzeyleri gibi konularda analizler sunulmuyor. Dolayısıyla her ne kadar her çocuk için ayrı profil oluşturma olanağı sağlasa da onların performansını takip etme imkânı vermiyor.

Uygulamanın dili İngilizce, Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Dolayısıyla, İngilizce ile yeni tanışan çocuklar için yönergeleri anlamak kolay olmayabilir. Uygulamayı kullanacak çocuklara ebeveynin ya da onlara bakım veren kişilerin eşlik etmesi faydalı olacaktır.  

Uygulamayı, üyelik oluşturarak bir hafta ücretsiz deneyebiliyor, beğenmediğiniz takdirde üyeliğinizi iptal edebiliyorsunuz. Devam etmek isterseniz üyelik için aylık ya da yıllık ödeme yapmanız gerekiyor.

Uygulamanın ayrıca yine üyelik sistemiyle hizmet veren bir de internet sitesi var. Çocuğunuzun bu aktiviteleri bilgisayarda yapmasını istiyorsanız, bu seçenekten yararlanabilirsiniz.

ÇİÇEK Öneriyor

Uygulama aracılığıyla öğrendiği sayıların, kelimelerin ya da renklerin İngilizcelerini pekiştirmek amacıyla çocuğunuzla evde çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Örneğin; 1’den 10’a kadar sayıların Türkçelerini ve İngilizcelerini ayrı ayrı küçük kare kağıtlara yazın. Türkçe ve İngilizceleri ayrı şekilde gruplandırıp, yazıları görünmeyecek şekilde kağıtların arkasını çevirin. Türkçe sayılar grubundan bir kareyi seçip açın. İngilizce grubundan da aynı sayıyı açabilirseniz 1 puan kazanıyorsunuz. Bu oyunu çocuğunuzun o hafta uygulamada öğrenmiş olduğu kelimeler ya da renkler için de oynayabilirsiniz. Böylece hem eğlenerek birlikte kaliteli zaman geçirmiş hem de öğrendikleri bilgileri kalıcı hale getirmiş olursunuz.

Uygulama her ne kadar eğitici olsa da ekran karşısında zaman geçirmesini gerektireceği için, çocuğunuzla birlikte bir süre belirleyip bu süreye uymasını isteyebilirsiniz.  Bu yöntemle çocuğunuz hem kendine uygun ekran süresine sadık kalmış olur hem de zaman yönetimi konusundaki becerisini geliştirmeye çalışabilir.

“Yaratıcılık” kategorisindeki etkinliklerden yola çıkarak birlikte kendi hikayenizi oluşturabilir, bu şekilde çocuğunuzun yaratıcılık becerilerinin gelişimine destek verebilirsiniz.

Çocuğunuzun, bir hikâyenin farklı aşamalarının resmedildiği kartların mantıklı bir akış sırasına göre düzenlenmesinin beklendiği, çocuklarda görsel dikkati ve olaylar arası neden-sonuç ilişkisi kurabilme yeteneğini geliştirmeyi amaçlayan etkinliklerde zorlandığını fark ederseniz, çocuğunuzla görsel olarak mantıklı bir akışı olan, yaşına uygun filmler izlemenizi ve size “Neden?” soruları sorduğunda, soruların cevabını vermenizi öneririz. Bu tarz etkinlikler çocuğunuzda zamanla bu becerilerin gelişmesini destekleyecektir.

 

 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun