Funny Food 2

4 star 4 star

3 Yaş

Uygulamalar

Okul öncesi çocuklar için eğitici oyunlar ve bulmacalar içeren eğlenceli bir uygulama.

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : Android, Apple Store (Apple Store’da Funny Food 4 adıyla bulunmaktadır)
  • Geliştirici : Wow Kids
  • Dil : Türkçe
  • Fiyat : Ücretsiz

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Kavram Öğrenimi
Çocuklar, uygulama içindeki birçok oyunla renkleri, sayıları ve şekilleri öğrenebilir, alıştırma yapabilirler. Örüntülerle ilgili oyunlar çocukların mantık gelişimine ve akıl yürütme becerilerine katkı sağlayabilir.
Ekrandaki nesneleri tutma, sürükleme ve bırakma hareketleri ile ince motor beceriler ve el-göz koordinasyonun gelişimi desteklenebilir
Riskli İçerikler
  • Uygulama İçi Satın Alma
Uygulama içindeki oyunların üst seviyeleri ve reklamsız versiyonu için satın alma seçeneği var.
Uygulama geliştiricisinin sahip olduğu diğer uygulamaların reklamı bulunuyor ve tıklanması halinde Google Play/App Store’a yönlendiriyor.

Uygulama Hakkında

Funny Food 2, okul öncesi 3-5 yaş grubundaki çocuklara hitap eden, eğitici ve eğlenceli oyunlar içeren bir uygulama. Sevimli meyve ve sebzelerin yer aldığı etkinliklerle çocuklara kavramları tanıtmayı ve motor becerilerinin gelişimini desteklemeyi amaçlıyor. Buna ek olarak bulmacalar, yapbozlar ve hafıza oyunları da bulunuyor.

Çocuklar uygulamadaki oyun ve bulmacalarla şekilleri, renkleri, harfleri ve sayıları öğrenebilirler. Ayrıca yiyecekleri ve nesneleri boyutlarına göre gruplama ve şablon oluşturma becerileri gelişebilir. Mantık ve dikkate yönelik oyunlarla hafızaları güçlenebilir. Bul ve dokun tarzı oyunlarla görsel zeka, akıl yürütme oyunları ile de hayal gücü gelişimi desteklenebilir.

Ebeveyne Notlar

Uygulamadaki sevimli yiyecekler ve ses efektleri çocukların ilgisini çekecek nitelikte. Tüm oyunlar “Seviye 1”de açılıyor. Daha üst seviyeler için uygulama içi satın alma yapılması gerekiyor. Seviye 1 okul öncesi 3-5 yaş aralığındaki çocuklar için uygunken, üst seviyeler 7 yaşa kadar hitap edebilir.

Uygulamada, her oyunun bitmesinden sonra çevrimiçi reklam, ardından da uygulama geliştiricisinin diğer uygulamalarının reklamları çıkıyor. Çevrimiçi reklamsız versiyonu için satın alma seçeneği bulunuyor. Satın alma işleminden önce “Bir büyüğünden yardım iste” notuyla çocuk uyarılıyor. Çocukların yanlışlıkla satın alma işlemi yapmasına engel olmak için ebeveynlere basit bir toplama-çıkarma işlemi soruluyor.                      

Oyunlardaki yönergelerin anlaşılmasının zor olması ve ücretsiz versiyonunda sık sık çevrimiçi reklam çıkması uygulamanın olumsuz kabul edilebilecek yönlerinden. Çocuğunuz yaşına uygun olmayan reklam içeriği ile karşılaşabilir veya satın alma işlemi yapmak isteyebilir. Ayrıca eğlenceli olduğu için çocuğunuz uygulamada uzun süre zaman geçirmek isteyebilir. 

ÇİÇEK Öneriyor;

3-5 yaş grubu çocuklarının ekran başında yalnız ve uzun süre kalması uygun olmadığı için belirli bir oyun süresi belirlemenizi ve o süre tamamlanınca uygulamayı kapatmanızı öneriyoruz. Uygulamadaki oyunları çocuğunuzla birlikte oynayabilir ya da o oynarken izleyip, eşlik edebilirsiniz.

Etkinliklerdeki ana karakterlerin sevimli sebze ve meyveler olması nedeniyle, sanal dünyada öğrendiklerini pekiştirmesini ve gerçek hayatta da uygulamasını sağlayabilmek için evinizde bulunan sebze ve meyvelerle büyüklük-küçüklük, sayı sayma veya örüntü içeren etkinlikler yapabilirsiniz. Bu şekilde hem çocuğunuzla güzel zaman geçirebilir hem de çocuğunuzun yemeyi reddettiği yemeklere karşı sempati kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun