Fish School

4 star 4 star

3 Yaş

Uygulamalar

Hareketli animasyonlar ve şarkılar aracılığıyla harfleri, şekilleri ve sayıları öğretmeyi hedefleyen eğitici bir uygulama.

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : Google Play, AppStore, Amazon
  • Oyun İçi Satın Alma : Yok
  • Geliştirici : Duck Duck Moose
  • Dil : İngilizce
  • Türkçe Dil Seçeneği : Yok
  • Ücreti : Ücretsiz

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Eğitici Öğeler
Uygulama çocukların harfler, sayılar, şekiller ve renkler gibi temel bilgileri öğrenmelerine yardımcı oluyor.
Eşleştirme ve farklı olanı bulma alıştırmaları, problem çözme becerisinin gelişimini destekliyor.

Uygulama Hakkında

Fish School, okul öncesi yaş grubu için tasarlanan eğitici bir uygulama. Çocuklara temel kavramları öğretmeyi hedefliyor. Uygulama içinde çocukların harfleri, sayıları, şekilleri ve renkleri öğrenebilecekleri toplamda 8 farklı eğitici alıştırma bulunuyor. 

Rengarenk görselleri, buna uygun sakin arka fon müzikleri ve sevimli balıklarıyla eğlenceli bir su altı eğitim ortamı oluşturulmuş. Alıştırmaların bazıları izlemeyi, dinlemeyi ve takip etmeyi bazıları ise aktif katılımı gerektiriyor. Örneğin; kimi alıştırmalarda renkli balık animasyonlarından oluşan harfler, şekiller, sayılar ekranda beliriyor ve isimleri telaffuz ediliyor. Bu şekildeki alıştırmalar pasif bir öğrenme ortamı sunuyor. Kimi alıştırmalarda ise çocukların ekranda beliren görseller arasında farklı veya aynı olanları bulmaları gerekiyor. Bu tarz alıştırmalar da aktif bir öğrenme deneyimi sağlıyor. 

Ebeveyne Notlar

Uygulamanın kullanımı son derece basit ve anlaşılır. Hitap ettiği yaş grubunun ilgisini çekecek şekilde rengarenk grafikler ve hareketli animasyonlarla tasarlamış. Bu, bir yandan çocukların yaş grubu açısından uygun bir tasarım olsa da, bazı durumlarda dikkat dağıtıcı etki yaratabilir. Çocuklar, balık karakterlerin bir araya gelerek oluşturduğu şekil yerine, birbirinden renkli balıklara odaklanabilirler. Bu durum, uygulamanın eğitici fonksiyonunu azaltabilir. Çocuğunuz bu etkiye maruz kalıyorsa, onu daha çok interaktif alıştırmalara yönlendirebilirsiniz. 

Uygulamanın dili İngilizce. Türkçe dil desteği bulunmuyor. Ancak, İngilizce bilmeyen çocuklar da uygulamayı rahatlıkla kullanabilirler.  Çocuğunuzu İngilizce ile tanıştırmak için güzel bir seçenek olabilir. 

ÇİÇEK Öneriyor

Uygulamayı kullanırken ekran süresine dikkat etmenizde fayda var. Çocuklar ekrandaki renkli görsellerin cazibesine kapılarak, pasif bir şekilde uzun süre ekrandaki alıştırmaları izlemek isteyebilirler. Bu sebeple, uygulamayı kullanırken çocuğunuza eşlik etmeniz ve odağını interaktif alıştırmalara yönlendirmeniz onun uygulamayı daha verimli değerlendirmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, uygulamadan öğrendiği bilgileri birlikte tekrarlayarak öğrendiklerini pekiştirmesine ve günlük yaşantısında kullanmasına yardımcı olabilirsiniz. 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun