Düşyeri

4 star 4 star

3 Yaş

Uygulamalar

Çocuklar için uzmanlar tarafından seçilmiş içeriklerin bulunduğu bir platform uygulaması

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : Android, iOS
  • Geliştirici : Düşyeri Bilişim Teknoloji ve Animasyon A.Ş.
  • Dil : Türkçe
  • Çevrim İçi Reklam : Var
  • Çevrim İçi Satın Alma : Var

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Eğiticilik
Uygulama TV, Kitap, Müzik ve Farkındalık Oyunları başlıkları altında çocukların bilişsel gelişimlerini desteklemek adına uzmanlar tarafından seçilmiş farklı türlerde içerikler sunmaktadır. Ebeveynler için de çocuğun dijital dünya ile olan ilişkisi ve bu konuda ailelerin rolü konusunda bilgi sahibi olunabilecek programlar mevcut.

Uygulama Hakkında

Düşyeri, bilişsel gelişimi destekleyecek nitelikte yararlı ve güvenli içerikler sunmayı hedefleyen ücretli bir platform uygulamasıdır. Uygulamada çocuklar için TV, Müzik, Kitap ve Farkındalık Oyunları olmak üzere dört farklı türde içerik bulunmaktadır.

Uygulamayı tasarlayan uzmanlar, pek çok araştırmayı inceleyerek bu bilgiler ışığında çocuklar için yararlı olduğunu düşündükleri içerikleri derlemişler. Müzik başlığı altında uyumadan önce dinlenebilecek rahatlatıcı, ders çalışma verimini yükselten ya da keyif veren çok farklı türde müzikler yer alıyor. Kelime dağarcığını geliştirmeye yönelik farklı türlerde seçilen dijital kitaplar ‘Oku’, ‘İzle’ ve ‘Dinle’ seçeneklerinden oluşan farklı formatlar altında sunulmuş.

Çocukların dijital dünyada en çok zaman geçirdiği içeriklerin videolar ve çizgi filmler olduğu gerçeğinden yola çıkılarak onlara bu alanda daha güvenli ve öğretici içerikler sunmak amacıyla Düşyeri TV başlığı oluşturulmuş ve burada 5.000’den fazla içerik paylaşılmış. Stresle başa çıkmak için dinlenebilecek meditasyon müzikleri ve uygulamalar ise Farkındalık Oyunları başlığı altında sunulmuş. Çocuğa bakmaktan birinci derece sorumlu tüm yetişkinler için de uzman kişiler ve doktorlar tarafından çocuk ve ebeveyn ilişkisine dair içeriklerle ilgili video anlatımlar ile mini programlar hazırlanmış.

Ebeveyne Notlar

Uygulamada farklı yaştaki çocuklar için profil oluşturulabilse de, filtrelenmek istendiğinde içeriklerin çoğu 3-12 yaş arasında geniş bir yelpazede gösterilmektedir.  Bu yönüyle farklı yaş grubunda olan çocukların içerikleri kendi ilgi alanlarına göre veya ailelerinin rehberliğinde seçmeleri gerekmektedir.

Uygulamanın ücretsiz versiyonunda her başlık altında örnek içeriklere göz atılabilmekte, TV başlığı altında ise neredeyse tüm içeriklere erişilebilmektedir. Ücretsiz versiyonda, yalnızca uygulamanın ücretli versiyonunun reklamı gösterilmekte, başka bir reklam içeriği bulunmaktadır. Çocukların yaşına göre oluşturulan profillerde ekran süresini kısıtlama imkânı sunulmaktadır.

Düş yeri, çocuklar ve ebeveynler için faydalı içerikler sunmayı hedefleyen ve geniş içerik arşivine sahip bir platformdur. Youtube gibi çocukların erişebileceği içeriklerin kontrol edilemediği, içeriklerin içine yerleştirilmiş reklamlardan kaçınılamayan platformlara karşı güvenli bir alternatif sunuyor. İçeriklerin hepsinin uzmanlar tarafından seçiliyor veya tasarlanıyor olması ve ebeveynlere yönelik içerikler sunması da uygulamanın iyi yanlarından.

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuza yaşı için uygun olan ekran süresini söyleyip, bu süre boyunca uygulamayı kullanabileceği bilgisini vererek bu konuda onunla bir anlaşma yapabilirsiniz. Uygulamada birlikte izleyip dinleyebileceğiniz içerikleri keşfedebilir, onu, ilgisini çekebilecek içeriklere yönlendirebilirsiniz. Uygulamada keyifle izlediği veya dinlediği içerikleri sorabilir, bu içerikler üzerine konuşabilir, nelerin ilgisini ektiğini keşfedebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun