Differences-Find & Spot Them

3 star 3 star

12 Yaş

Uygulamalar

İki resim arasındaki farklılıkları bulma oyunu.

Künye

  • Tür : Bulmaca
  • Platform : IOS, Android
  • İndirilebilir İçerik : Yok
  • Uygulama İçin Satın Alma : Var
  • Geliştirici : Easybrain
  • Dil : Türkçe
  • Ücreti : Ücretsiz

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Dikkat
İki resim arasındaki farklılıkları bulabilmek için resimlere odaklanmak gerekiyor.
Farklılıkları bulabilmek için, ana resmi hafızada tutmak ve hatırlamak gerekiyor.

Uygulama Hakkında

Differences-Find & Spot Them, iki resim arasındaki farklılıkları bulma oyunudur. 10.000’den fazla seviyeden oluşuyor. Her bir seviyede, birbirine çok benzeyen iki resim arasındaki farklılıkları verilen süre içinde bulmak gerekiyor. Resimler arasında, bulunması kolay ve zor sayılabilecek toplamda 5 farklılık bulunuyor. Farklılıkların hepsi verilen süre içinde bulunduğunda, bir sonraki seviyeye geçiş yapılabiliyor, bulanamadığında, ipucu alınabiliyor. Ancak ipucuna ulaşabilmek için uygulamanın sunduğu reklam videolarını izlemek gerekiyor. Reklamsız versiyona erişebilmek içinse belirli bir ücret ödeniyor. Uygulamadaki müzik, ses, titreşim gibi özellikler ayarlar bölümünden istenilen şekilde düzenlenebiliyor. 

Uygulamada ilerleyebilmek için, aşılması gereken seviyeler dışında “Sezonluk Etkinlikler” ve “Günlük Mücadeleler” isimli farklı temalardan oluşan oyunlar da bulunuyor. Sezonluk etkinlikler; “Sonbahar Festivali Etkinliği”, “Spor ve Sağlık Etkinliği” gibi farklı temalarda tasarlanan resimlerden oluşuyor. Günlük mücadeleler ise; günlük olarak tamamlanması gereken aşamalardan oluşuyor. Bu oyunlarda da iki resim arasındaki farklılıkları bulmak gerekiyor.

Ebeveyne Notlar

Uygulama dikkat ve hafıza becerilerinin gelişimini destekliyor. Resimlerin çeşitli temalardan oluşması, uygulamayı renkli kılmış. “Sezonluk Etkinlikler” ve “Günlük Mücadeleler” gibi ekstra seçeneklerle kullanıcının uygulamadan keyif alması hedeflenmiş ve bu hedefinde de başarılı olmuş. Ancak yine de hepsinde temel mantık ‘farkları bulmak’ olduğu için, fazla heyecan ya da aksiyon barındırmayan, nispeten tekdüze diyebileceğimiz bir konsepte sahip. Ayrıca her seviye sonunda, hata yapılıp ipucu almak istediğinde ekranda beliren video reklamlar oldukça uzun olduğu için motivasyonu düşürebiliyor. Yine resimlerdeki farklılıkların bazıları son derece kolayken, bazılarının oldukça küçük ayrıntılarda gizli olması da motivasyonunu olumsuz etkileyebiliyor.           

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuza siz de katılabilir, farklılıkları birlikte bulmaya çalışabilirsiniz. Zorlandığı anlarda, hemen reklam izleyip ipucu almak yerine, biraz daha çaba sarf etmesinin hem sabrını hem de dikkat becerisini geliştirmek konusunda destekleyici olacağını anlatabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun