Çocuklar İçin 384 Yapboz

4 star 4 star

3 Yaş

Uygulamalar

Eğitici ve eğlenceli bir yapboz oyunu.

Künye

  • Tür : Yapboz
  • Platform : Android, iOS
  • Geliştirici : Abuzz D.O.O.
  • Dil : Türkçe 26 Dil

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Hafıza
Çocukların parçaları yerleştirerek yapbozu tamamlayabilmeleri için, daha önce ekranda bütün halini gördükleri nesne ya da hayvanı görsel açıdan doğru biçimde anımsamaları gerekiyor. Uygulama bu sayede çocukların görsel hafızalarının güçlenmesini sağlayabilir.
Çocuklar farklı kategorilere ayrılmış yapbozlar sayesinde, çeşitli hayvan ve nesnelerin isimlerini, telaffuzlarını ve çıkardığı sesleri öğrenebilirler.
Uygulama içinde farklı dil seçeneklerinin bulunması çocukların dil öğrenmesine katkı sunabilir.

Uygulama Hakkında

Uygulama hayvanlar, banyo ve mutfak eşyaları, ev aletleri ve arabalar gibi çeşitli kategorilerden oluşan 384 farklı yapboz içeriyor. Uygulamada kullanıcıya önce yapbozun tam hali sunuluyor, daha sonra tamamlanmak üzere parçalara ayrılıyor. Yapbozlar ahşap bulmaca şeklinde dizayn edilmiş ve parçalara ayrılırken ahşap efekti kullanılmış.

Yapbozlar basit ve büyük parçalardan oluşuyor. Parçalar doğru yerleştirilip yapboz tamamlandığında, ekranda renkli balonlar beliriyor ve kullanıcı tebrik ediliyor. Daha sonra ortaya çıkan yapbozun ne olduğu telaffuz edilerek, kendisine ait bir sesi var ise (örneğin, ördek sesi, ambulans sesi gibi) kullanıcıya bu ses sunuluyor. Ayrıca, çeşitli arka plan melodileri de bulunuyor.

Uygulamada Türkçe dahil olmak üzere 27 farklı dil seçeneği bulunuyor. Ücretsiz versiyonda kısıtlı içerik erişimi sağlıyor ve uygulama içi satın alma gerektiriyor. Reklam içermiyor. 

Ebeveyene Notlar

Uygulama aracılığıyla çocukların analitik düşünme, tümevarım ve sezgisel becerileri gelişebilir. Uygulama içerdiği parça birleştirme, parçayı uygun yere yerleştirme, büyük resmi tamamlama gibi işlemler sayesinde çocukların bilişsel becerilerinin gelişimine katkı sağlıyor. Tamamlanan parçaların farklı dillerdeki karşılıklarının telaffuz edilmesi çocukların aynı zamanda dil öğrenimini de destekliyor. Ayrıca, çocuklar uygulama sayesinde obje-isim ilişkisini kurmayı öğrenebilir, kelime haznelerini, hafızalarını ve görsel zekalarını geliştirebilirler.  

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuzla birlikte, yapbozlardaki hayvan ve nesnelerin farklı dillerdeki karşılıklarını tekrarlayarak dil gelişimini destekleyebilirsiniz.

Uygulamadaki nesne ve hayvan seslerinden faydalanarak, tahmin etme oyunu oynayabilirsiniz. Örneğin, ördek sesini taklit ederek çocuğunuzdan bunun hangi hayvan olduğunu tahmin etmesini isteyebilirsiniz. 

Uygulamadaki banyo ve mutfak gibi alanlarda kullandığımız nesne ve aletlerin işlevleri hakkında sohbet edebilir, bu nesnelerin nasıl kullanıldığına yönelik denemeler yapabilirsiniz. 

 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun