Çifte Dikiş 1-Yaratıcı Zekâ

5 star 5 star

7 Yaş

Uygulamalar

Alternatif çözüm yolları üretebilme becerinizi test edecek, eğlenceli bir bulmaca oyunu.

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : Android, iOS
  • Geliştirici : Weez Beez
  • Dil : Türkçe

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Düşünme ve Yorumlama
Sorularla kullanıcıyı görsel hafıza, akıl yürütme ve esnek düşünme gibi becerilerini kullanmaya yönlendiriyor.
Soruları çözmek için verilen yönergeleri dikkatle okumak gerekiyor. Bazı sorular da tamamen dikkat becerisi gerektiriyor.
Bazı sorular, eşleştirme yapma ve sırayı akılda tutma gibi hafızayı zorlayacak şekilde tasarlanmıştır.
Uygulama temel olarak, problem çözme becerisi gerektiriyor. Çoğu soru, kullanıcıyı farklı biçimlerde düşünmeye yönlendirerek, alternatif çözüm yolları üretebilme becerisinin gelişimini destekliyor.
Riskli İçerikler
  • Oyun İçi Satın Alma
Reklamları kaldırmak ve problemleri çözmeyi kolaylaştıracak ip uçları almak için satın alma seçeneği bulunuyor.
Uygulamanın sunduğu ip ucundan daha fazla ip ucuna erişebilmek için, reklam içeren videolar izlemek gerekiyor.

Uygulama Hakkında

“Çifte Dikiş 1” uygulamasında kullanıcıların görsel hafıza, dikkat ve esnek düşünme gibi becerilerini aktif olarak kullanmalarını sağlayacak, eğlenceli sorular bulunuyor. Uygulama, verilen problemleri olabilecek en kısa sürede çözme üzerine kurgulanmış. Bu yüzden problemlerin çözülme süresi ve doğru cevap sayısı göz önünde bulundurularak kullanıcının hafıza, dikkat, esnek düşünme ve görsel uzamsal becerileri hesaplanıyor. Bölüm sonlarında bütün bu beceri puanlarından yola çıkılarak kullanıcıya, ‘toplam mantık’ puanı sunuluyor. Ayrıca, çözülmesi zor problemlerde kullanılabilecek çeşitli ipuçları bulunuyor. Kullanıcı, verdiği doğru cevaplar karşılığında, yeni ip uçları almaya hak kazanıyor. Daha fazla ip ucuna erişmek istediğinde, reklam izlemesi ya da ücret ödemesi gerekiyor. Oyun Türkçe dahil, 17 farklı dilde oynanabiliyor.

Ebeveyne Notlar

Kullanımı oldukça kolay olan uygulamada, her yaştan bireyin ilgisini çekebilecek eğlenceli sorular bulunuyor. Okuma-yazmayı bilen her çocuk için uygun bir uygulama olan Çifte Dikiş 1, görsel zekâ, dikkat ve konsantrasyon, alternatif çözüm yolları üretebilme gibi becerileri geliştirmeyi hedefliyor.  

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuklar uygulamayı arkadaşlarıyla beraber oynayıp cevaplarını karşılaştırabilir, soruları çözerken birbirlerine yardımcı olabilirler.

Çocuğunuzu oyun oynarken izleyerek, iyi olduğu alanları ve geliştirmesi gereken yönlerini tespit edebilirsiniz. Zorlandığı problemlerde, hangi aşamalarda takıldığını sorarak çözebilmesi için yönlendirici ipuçları verebilirsiniz. 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun