BUDDY.AI

4 star 4 star

5 Yaş

Uygulamalar

Sanal öğretmen Buddy’nin rehberliğinde İngilizce öğrenilebilen bir uygulama.

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : Android, iOS
  • Geliştirici : AI Buddy, Inc.
  • Dil : Türkçe, İspanyolca, Rusça ve Lehçe Bilenlere İngilizce Öğretiliyor

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Dil Öğrenimi
Öğrenme psikolojisi ve eğitim bilimleri uzmanlarının danışmanlığıyla hazırlanan Buddy, okul öncesi yaştaki çocuklar için İngilizce dersleri sunuyor. Uygulamada, sanal öğretmen Buddy, yabancı bir öğretmenle birebir ders yapma deneyimi sunuyor.
Uygulamada, robot karakter Buddy tarafından verilen yönergeleri anlamak ve takip etmek gerekiyor.
Riskli İçerikler
  • Çevrimiçi Reklam Gösterimi
Basit aile kilidi geçildikten sonra uygulamanın full versiyonuna erişmek için reklam çıkıyor.

Uygulama Hakkında

Uygulama, çocuklara oyun oynatarak İngilizce öğretmeyi hedefliyor. Sanal öğretmen Buddy, üzerinde çeşitli görsellerin yer aldığı kartları göstererek, verilen süre içinde kullanıcıdan bu görselin İngilizcesini söylemesini istiyor. Kullanıcı, verdiği her doğru cevap için bir yıldız alıyor. 3 yıldızı tamamlayan kullanıcı, bir sonraki aşamaya geçebiliyor. Buddy, 14 başlık altında 1.500’den fazla kelime ve kalıbı öğrenme fırsatı sunuyor. Uygulamada Om-Nom Öyküleri adında oyuncunun da dahil olduğu çeşitli interaktif videolar bulunuyor. Om-Nom, bu videolarda yer alan bir karakter. Kullanıcı, Buddy’nin yönlendirmesiyle Om-Nom ile İngilizce konuşuyor.

Ebeveyne Notlar

Uygulamanın ilk aşaması tamamlandıktan sonra, bir sonraki aşamaya devam edebilmek için kullanıcıya toplama, çıkarma gibi basit matematik işlemleri soruluyor. Okuma-yazması olmayan çocuklar için bu işlemi yaparken yakınındaki bir büyüğünden destek alması isteniyor. Kullanıcı doğru cevap verdiğinde oyun içi satın alma reklamı sunuluyor. Satın almanın yapılmadığı durumda, ilk aşamaya geri dönülüyor ve aynı aşamalar tekrar ediliyor. Ücretsiz versiyonda kullanıcıya kısıtlı içerik sunuluyor. Uygulamada, ücretli versiyonun reklamı dışında başka bir reklam içeriği bulunmuyor.

Kullanıcıdan ekranda gördüğünü İngilizce telaffuz etmesini isteyen Buddy, kelime doğru telaffuz edilmediğinde oyuncudan kelimeyi tekrarlamasını istiyor. Yine doğru yanıt veremediği takdirde doğrusunu söyleyerek kullanıcının öğrenmesine yardımcı oluyor.

Uygulamada, her oyunda daha önceki kısımlarda öğrenilen kelimeler için pekiştirme çalışması yapılıyor. Örneğin, kullanıcı uygulamaya girdiğinde Buddy, “Daha önce İngilizce ‘Nasılsın?’ demeyi öğrenmiştik. Haydi bana şimdi İngilizce olarak, ‘Bugün nasılsın?’ diye sor” diyerek önceden öğrenilenlerin tekrar edilmesini sağlıyor.

ÇİÇEK Öneriyor

Uygulamayı çocuğunuzla beraber kullanabilir, yanında destek vererek onu sistemli çalışmaya teşvik edebilirsiniz. Uygulamadaki bölümler aşıldıkça çocuğunuzla, o bölümde öğretilen kelimelerin tekrarını yapabilir, ortam oluştukça günlük hayatta kullanmasını destekleyebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun