Endless Numbers

4 star 4 star

4 Yaş

Uygulamalar

Basit matematik işlemleri yapmayı öğreten, eğlenceli bir uygulama

Künye

  • Tür : Eğitim
  • ISBN : Android, iOS
  • Geliştirici : Originator Inc.
  • Dil : İngilizce

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Eğiticilik
Çocuklar bu oyunu oynayarak 1'den 25'e kadar sayıları tanımayı, saymayı, basit toplama işlemleri yapmayı, artı ve eşit gibi kavramların ne anlama geldiğini öğrenebilirler.
Uygulamada ilerleyebilmek için verilen yönergeleri anlamak ve takip etmek gerekiyor.
Uygulama dilinin İngilizce olması dil gelişimini destekliyor.
Riskli İçerikler
  • Oyun İçi Satın Alma
Ücretsiz versiyondaki deneme rakamlarından sonraki sayılar için satın alma yapmak gerekiyor.

Uygulama Hakkında

Uygulama, sevimli karakterler ve hareketli rakamlarla çocuklara sayıları, saymayı ve toplama işlemini öğretmeyi amaçlıyor.

Sayılarla ilgili çeşitli alıştırmalar sunan uygulamada, bir dönme dolap üzerinde çeşitli arabalar bulunuyor. Her arabanın içinde farklı bir sayıyı temsil eden karakterler yer alıyor. Dönme dolap üzerindeki sayılardan biri seçiliyor ve ekrana yansıyan işlemlerin yapılmasına başlanıyor.

Genel olarak alıştırmalarda, karakterlerin temsil ettiği sayılar telaffuz ediliyor, 1’den başlayarak seçilen sayıya kadar sayma işlemi yapılıyor ve her sayı için basit toplama işlemleri sunuluyor. Uygulamada ilerleyebilmek için İngilizce olarak verilen yönergeleri anlamak ve uygulamak gerekiyor. Örneğin, ‘rakamları sürükleyerek bulmacayı tamamla’, ‘karakterin gözüne üç kere dokun ve onu uyandır’ gibi.

Ebeveyne Notlar

Uygulamanın ücretsiz versiyonunda 1'den 5'e kadar olan sayılarla ilgili alıştırmalar yapılabiliyor. 6'dan 25'e kadar olan sayılar için ise, uygulama içi satın alma seçeneği sunuluyor. Ücretli versiyona erişim için ekranda verilen talimatların yerine getirilmesi gerekiyor. Örneğin, ‘7,8 ve 5’e bas’ gibi.

Kullanımı oldukça kolay olan uygulamada, kaydırma, dokunma ve sürükleme gibi çocukların el-göz koordinasyonu becerilerini destekleyen alıştırmalar bulunuyor. Alıştırmalarda sayıların hem görsel hem de işitsel olarak sık sık tekrarlanması, edinilen bilgilerin pekişmesini sağlayacak nitelikte. Rakamların temsil ettiği karakterler, çocukların hoşuna gidecek şekilde tasarlanmış.

Uygulama, çocukların deneme ve yanılma yöntemiyle doğru cevaba ulaşabilmelerine fırsat tanıyor. Reklam içermiyor.  

ÇİÇEK Öneriyor

Uygulamada öğrendiği sayıları renkli kalemlerle çizip, birlikte boyayabilirsiniz. ‘Oyun hamurundan sayılar oluşturma’ etkinliği yapabilirsiniz. Öğrendiği sayıları bir kâğıda yazıp, ismini söylediğiniz sayıyı göstermesini isteyebilirsiniz. Oyuncaklarını veya evinizdeki çeşitli nesneleri önce sayıp, ardından birer tane daha ekleyerek çocuğunuzun toplama kavramını anlamasına yardımcı olabilirsiniz.

 

İndirme Linkleri:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.originatorkids.EndlessNumbers&hl=en_US&gl=US

https://apps.apple.com/us/app/endless-numbers/id804360921

 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun