Uygulama
Türkiye’nin Müzeleri

Türkiye’nin Müzeleri

4 star 4 star

8 + Yaş

Uygulama

Türkiye’nin farklı bölgelerinde ziyaret edilebilecek müzeler, ören yerleri, plajlar, inanç merkezleri ve bu bölgeleri gezebilme koşullarıyla ilgili bilgiler veren bir seyahat uygulaması.

Künye

 • Tür : Seyahat
 • Platform : Android, iOS
 • İndirilebilir İçerik : Yok
 • Uygulama İçin Satın Alma : Bilet, Müze Kartı Satın Alınabiliyor.
 • Ekran Süresi : Yok
 • Geliştirici : T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
 • Dil : Türkçe, İngilizce
 • Türkçe Dil Seçeneği : Var
 • Ücreti : Yok

İçinde Neler Var?

Temalar
 • Kültürel Miras
Uygulamada Türkiye’nin farklı bölgelerindeki müzeler, ören yerleri, plajlar ve inanç merkezleri hakkında ve bu yerlerin nasıl ziyaret edilebileceğine ilişkin bilgiler veriliyor.
Bilmenizde Fayda Var
 • Satın Alma
Kullanıcılar uygulama üzerinden müze kartı veya bilet satın alabiliyorlar. Bu işlem için kişisel ve kredi kartı bilgilerinin uygulamaya girilmesi gerekiyor.

Uygulama Hakkında

‘Türkiye’nin Müzeleri’, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin farklı bölgelerindeki müzeler, plajlar, ören yerleri ve inanç merkezleri ile bu yerleri ziyaret etme koşulları hakkında bilgiler veren bir uygulama.

Uygulamayı kullanabilmek için önce uygulamanın indirildiği mobil cihazdaki konum ayarlarının aktif hale getirilmesi gerekiyor. Bu şekilde en yakındaki müzeler, ören yerleri, inanç merkezleri ve plajların farklı kategorilere göre gruplandırılmış listeleri, iletişim bilgileri, açılış/kapanış saatleri ve giriş ücretleri hakkındaki bilgilere ulaşılabiliyor. Kullanıcılar filtreleme sistemini kullanarak yakında gezilebilecek yerlerle ilgili öneriler alabiliyor, ziyaret edilecek yerin çağrı merkezi ile iletişime geçebiliyorlar. Ayrıca bu yerlere girebilmek için avantaj sağlayabilecek müze kartlar, kartların kullanım koşulları, nerelerde geçerli olduğu, satış noktaları ve ücretleri hakkında bilgi edinebiliyorlar.

Uygulamayı indirmek ücretsiz. Türkçe ve İngilizce dillerinde kullanılabiliyor. Üye olarak ve üye olmadan uygulamaya erişim sağlamak mümkün. Üye olmadan kredi kartıyla sanal müze kartı ve bilet satın alınabiliyor. Ancak edinilen müze kartların mobil uygulama aracılığıyla kullanılabilmesi için kişisel bilgilerin girilerek uygulamaya üye olunması gerekiyor. Üye olunduktan sonra müze kartın numarası sisteme eklenerek bir karekod oluşturuluyor. Müze ve ören yerlerinin girişlerinde bulunan cihazlara bu karekodlar okutularak giriş yapılabiliyor.

Ebeveyne Notlar

Uygulama ülkemizi tanıtmayı, ziyaret edilebilecek tarihi-kültürel-doğal yerler hakkında bilgi vermeyi ve bu yerleri ziyaret etme koşullarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Uygulamayı kullananlar dijital müze kart veya e-bilet satın alarak bilet kuyruklarında beklemek ya da kartını sürekli yanında taşımak zorunda kalmıyorlar. Ancak kartların her birinin nerede geçerli olduğu ve geçerlilik süresi farklılık gösterdiği için kartların özelliklerini dikkatle incelemek gerekiyor

Çocuklar uygulama aracılığıyla kültürel değerleri korumaya yönelik farkındalık kazanabilirler. Ancak uygulama doğrudan çocuklara yönelik hazırlanmadığı için küçük yaştaki çocuklar tarafından ilgi çekici bulunmayabilir. Güncel sürümde ziyaret edilecek her bir yer ve bölge için sadece bir tane fotoğraf bulunuyor. 360 derece görünebilecek fotoğrafların, videolarla sanal gezi olanağının, sesli anlatımların, animasyonların eklenmesi ve gezilebilecek yerler listesinin biraz daha zenginleştirilmesi uygulamanın çocuklar açısından da ilgi çekiciliğini artırabilir.

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuzun tarihe ilişkin öğrendiği bilgileri içselleştirmesi için uygulamadan destek alarak size en yakın tarihi, kültürel ve doğal yerleri gezebilirsiniz. Çocuklar bu ziyaretlerle öğrendikleri bilgileri pekiştirebilir.

Uygulamada bilet ve kart alma imkânı bulunması nedeniyle çocuklar da satın alma işlemi yapabilirler. Çocuğunuza bu konuda bilgi vererek izin almadan satın alma işlemi yapmaması için uyarabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun