Oscar Çöllerde

4 star 4 star

5 Yaş

TV

Bir kertenkelenin çölde yaşadığı olayları konu alan eğlenceli bir animasyon dizi.

Künye

  • Tür : Animasyon, Komedi, Macera
  • Yapımcı : Benjamin Townsend
  • Yayın Tarihi : 4 Temmuz 2011

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Yaratıcılık
Sözsüz iletişimle ilgili esin kaynağı olabilir, hikayelerin işlenişi, kullanılan müzik ve görseller yaratıcılıklarını artırabilir. Negatif İçerikler
Negatif Temalar
  • Zorbalık
Hachi, Popy ve Buck Oscar’a sürekli zarar vermeye çalışıp engel oluyor, onunla dalga geçiyorlar.
Dizideki hayvanların başına hayati risk yaratan tehlikeli olaylar gelmektedir. Ancak yaralanma ve zarar görme gibi olaylar yaşanmamaktadır. Oscar’a sürekli zarar vermeye çalışan hayvanların bazı yüz ifadeleri de ürkütücü gelebilir.
Çölde yaşayan hayvanların birbirine vurduğu veya zarar verdiği sahneler olsa da gerçekçi bir şiddet, yaralanma veya kan gösterilmiyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Çölde yaşayan kertenkele Oscar’ın yaşadığı maceraları ve karşısına çıkan engelleri konu alan animasyon dizide konuşma yoktur. Kaliteli görseller ve kullanılan müziklerle eğlenceli hale gelen dizi Oscar’ın yaşadığı zorlukları anlatır. Harchi, Popy ve Buck isimli hayvanlar Oscar’a sürekli zarar vermeye çalışırlar. Oscar su bulup içmeye çalışsa engel olurlar, çölde bulduğu oyuncağı sevse elinden alırlar ve bu şekilde eğlenirler. Yaptıkları zorbalık boyutunda olsa da yaşanan olaylar izleyiciyi de eğlendirici niteliktedir.

Yaklaşık 30 dakikalık bölümlerden oluşan dizide her bölümde 6-7 dakikalık farklı olaylar anlatılmaktadır. Bu yüzden tek seferde tüm bölümü izlemek yerine kısa hikayeleri ayrı ayrı izlemek günlük tavsiye edilen ekran süresi de göz önünde bulundurulduğunda daha faydalı olacaktır.

İyi Tarafları Neler?

Kaliteli görseller ve müzik kullanımı çocukların hayal güçlerini ve estetik algılarını geliştirebilir. Konuşmadan sadece göstererek duygu ve düşüncelerin aktarıldığı diziden esinlenerek siz de evde yüz ifadeleri ve hareketlerle karşılıklı bir şeyler anlatmaya çalıştığınız oyunlar oynayabilirsiniz.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

Diğer hayvanlar Oscar’a zorbalık yapsalar da bunun kurmaca bir dizi olduğunu ve bu yüzden komik olduğunu, gerçek hayatta ise bu tarz davranışların kabul edilemez olduğunu anlatabilirsiniz. Zorbalıkla karşılaştığında bunu size veya öğretmenine bildirmesi gerektiğini söyleyebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun