Harika Kanatlar

4 star 4 star

4 Yaş

TV

Farklı ülkelere paket ulaştıran uçak Jett ve arkadaşlarının maceraları anlatılıyor.

Künye

  • Tür : Animasyon, Macera
  • Yapımcı : Gil Hoon Jung
  • Yayın Tarihi : 14 Mart 2015

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Genel Kültür Eğitimi
Ülkelerin özellikleri, turistik yerleri, dilleri ve gelenekleriyle ilgili bilgiler veriliyor.
Jett’in arkadaşları her zor durumunda yardımına koşuyorlar ve özveriyle çalışıyorlar.
Uçaklar birbirlerine yardım edip engelleri aşıyor.
Negatif Temalar
  • Şiddet
Bazı bölümlerde engelleri aşabilmek için vurma, çarpma gibi davranışlar gösterilebiliyor.
Bazı bölümlerde engelleri aşabilmek için vurma, çarpma gibi davranışlar gösterilebiliyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Jett isimli uçak her bölüm farklı bir ülkeye paket ulaştırıyor. Çocukların istedikleri paketleri teslim ederken karşısına engeller çıkıyor. Her engelde Jett’in arkadaşları olan diğer “harika kanatlar” yardıma koşuyor. Her birinin farklı bir yeteneği var ve uçaktan çeşitli kahramanlara dönüşebiliyorlar. Bu sayede tüm engellerin üstesinden geliyorlar.

Paketlerin nereye gideceğinin bilgisini Sky isimli kız veriyor. Sky aynı zamanda Jett’in paketi teslim edeceği şehir ve ülkeyle ilgili de küçük bilgiler veriyor. Jett gitmesi gereken ülkelere ulaştığında karşılaştığı engelleri çözmek için arkadaşlarından yardım istiyor ve o görev için en uygun olanlar problemi akıllarını ve yeteneklerini kullanarak çözüyor.

 

İyi Tarafları Neler?

Her bölüm farklı bir ülke ve şehre giden Jett hem gitmeden önce Sky aracılığıyla hem de gittikten sonra orada yaşadığı maceralarla farklı kültürlere dair birçok bilgi öğreniyor. Coğrafi konumlarından yemeklerine, giyim kuşamlarından bazı kelimelerin anlamlarına kadar birçok bilgiyi hikayenin içerisinde keyifli bir şekilde izleyiciye aktarıyor. Farklı becerileri olan arkadaşlarının yardımıyla sorunları çözerken de herkesin farklı özellikleri ön plana çıkıyor ve farklı güçler sayesinde işler çözülüyor. Bu yolla farklılıkların güzelliğine ve yardımlaşmanın önemine vurgu yapılıyor.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

Çocuğunuzun tek başına yapamayıp yardımlaşarak yapabildiği şeyler üzerine konuşabilirsiniz. En son kendisinin yardımcı olabildiği bir olayı anlatmasını isteyebilirsiniz. Hangi arkadaşları ve aile bireylerinden hangi durumlar için yardım isteyebileceği üzerine konuşup hayali olaylar yaratıp eğlenirken düşünebilirsiniz. Çocuğunuza hangi ülke ve şehirleri bildiğini sorabilir, birlikte farklı kültürleri araştırıp çeşitli belgeseller izleyebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun