Suç Ortağı

4 star 4 star

13 Yaş

TV-Dizi

Dünyanın en iyi bisikletçilerinin hayatlarından nefes kesen karelerin gösterildiği bir belgesel

Künye

  • Tür : Belgesel
  • Yönetmen : Jeremy Grant
  • Oyuncular : Kurt Sorge, Tom Van Storch, Cameron Zink
  • Süre : 52 Dakika
  • Vizyon Tarihi : 2021

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Pozitif Rol Modeller
Büyük bölümünde bisikletçilerin sürüş tekniklerinin gösterildiği belgeselde, dünyanın en başarılı bisikletçilerinin yaptıkları spora olan tutkuları ve bu tutkularının onlara öğrettikleri anlatılıyor.
Negatif Temalar
  • Argo Kullanımı
Bisikletçiler birbirleriyle şakalaşırken salak, manyak gibi sözler kullanıyorlar.

Belgesel Hakkında

Suç Ortağı, dünyanın farklı bölgelerindeki farklı arazilerde gerçekleştirilen nefes kesici bisiklet sürüşlerinin izlenebileceği kısa bir belgesel. Çocukluktaki sıradan bir bisiklet keyfini büyük bir tutkuya dönüştürebilen insanlar, bu sporun hayatlarına neler kattığını anlatıyorlar. İzleyiciler belgeseli izlerken engebeli, görkemli arazilerde pedal çeviren dünyanın en iyi bisikletçileriyle birlikte keyifli bir dünya turu yapabilirler.

Ebeveyne Notlar

Belgeselin sonunda bisiklet kazası sonucu yıllarca tedavi gören efsane bisikletçi Paul Basagoita’nın hikayesine değiniliyor. Kaza veya sonrası hakkında şiddet içeren herhangi bir görsel kullanılmıyor. Belgesel boyunca da hiçbir bisikletçinin düştüğü veya yaralandığı bir sahne yer almıyor. Heyecan verici müzikler eşliğinde sunulan tehlikeli sürüş teknikleri, çocukların ilgisini çekerek bu teknikleri denemelerine yol açabilir.

Belgesel, çocuklukta sadece eğlenmek amacıyla yapılan basit bir hobinin ne kadar gelişebileceğini, bir tutkunun insanın hayatına neler katıp, neleri değiştirebileceğini fazla mesaj veya söz kullanmadan sadece görüntülerle aktarıyor. Belgeselin büyük bölümü, izlerken kendine hayran bırakan bir video klip şeklinde akıyor.

ÇİÇEK Önerileri

Çocuğunuzla, hobi olarak bisiklete binmenin profesyonel bisiklet sporuna nasıl dönüştürülebileceği üzerine sohbet edebilirsiniz. Çocuğunuza tutkuyla yaklaştığı bir şey olup olmadığını sorarak, bir spora emek vermenin ve bir hedef koyarak bu hedefe tutkuyla ilerlemenin önemi üzerine konuşabilirsiniz. Ekranda ilgi çekici görünse de, sporcuların bu hareketleri yapmak için özel bisikletler kullandıklarını, belgeselde görülenlerin normal bisikletle denenmesinin tehlikeli olacağını anlatabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun