TV-Dizi
Go! Go! Cory Carson

Go! Go! Cory Carson

5 star 5 star

4 + Yaş

TV-Dizi

Aile ve kardeş ilişkilerine vurgu yapan eğlenceli bir animasyon dizi.

Künye

  • Tür : Çizgi Dizi
  • Platform : Netflix
  • Yapımcı : Tim Hahn
  • Bölüm Sayısı : 5 Sezon, 45 bölüm
  • Bölüm Süresi : 7-10 Dakika
  • Yayın Tarihi : 2020
  • Dil : Türkçe Dublaj Var

İçinde Neler Var?

Temalar
  • Merak
Cory’nin merakı ve öğrenme aşkı onu her bölümde yeni bir maceraya çıkarır. Her şeyi, merakı ve keşfetme isteği sayesinde öğrenir.
Cory Carson, hatalarından ders çıkarabilen, arkadaş canlısı ve yardımsever bir arabadır. Kardeşi, annesi ve babasıyla da iyi bir iletişimi var. Cory'nin annesi ve babası da çocuklarına her zaman nezaket ve şefkatle yaklaşan, onlara yol gösteren ve sorumluluk almalarına fırsat veren ebeveynlerdir.
Cory ile kız kardeşinin iyi bir ilişkisi var. Cory öğrendiklerini ona da öğretir, yardıma ihtiyaç duyduğunda her zaman yanında olur.

Dizi Hakkında

Go! Go! Cory Carson, arabaların yaşadığı bir dünyada geçen ve sevimli bir çocuk araba olan Cory’nin maceralarını konu alan bir animasyon dizi.

17 Ağustos itibariyle dizinin 5. sezonu yayınlanmaya başladı. Dizinin ilk dört sezonu, her biri ortalama 7 dakika süren 10’ar bölümden oluşuyor. Son sezonda ise her birinin süresi 10’ar dakika olan toplamda 17 bölüm var.

Annesi, babası ve kardeşiyle yaşayan Cory, meraklı, heyecanlı ve arkadaş canlısıdır. Kardeşine iyi bir ağabey olmaya çabalıyor. Çevresiyle de ilgili ve yardımseverdir. Her bölümde yaşadığı yer olan Bumperton Hills'te yeni bir maceraya atılır, keşfeder ve öğrenir. Bazen bir kampa katılır, bazen sınıfa yeni gelen çekingen arkadaşının eğlenceli bir gün geçirmesine yardım eder, bazen de okul projesi için yeni bir icat yapar.

Ebeveyne Notlar

Dizi okul öncesi yaş grubuna hitap ediyor, temel olarak aile ve kardeş ilişkilerine odaklanıyor. Her bölümde yeni arkadaşlar edinme, korkuların üstesinden gelme, sorumlu olma ve yardım etme gibi beceriler hakkında önemli bilgiler ve mesajlar veriliyor.

Bölümlerin hikayeleri abartısız, kısa ve öğretici bir kurguya sahip. Çocukların yaşadığı gündelik sorunlar, esprili ve eğlenceli bir dille anlatılıyor. Renkleri göz yormuyor, çizimleri ve animasyon tekniği de oldukça başarılı.

Çocuklar her bölümde Cory ile farklı bir maceraya çıkabilir, bu maceralardan günlük hayata dair pek çok yeni bilgi edinerek, kendileri ve çevrelerine dair farkındalıklarını güçlendirebilirler.

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuzla diziyi izlemeden önce ekran süresi hakkında konuşarak, izleyebileceği bölüm sayısını birlikte belirleyebilirsiniz.

Diziyi izlerken ona eşlik edip, her bölümde işlenen temaya vurgu yapan sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; “Birinden izinsiz bir şey aldığımız zaman ne olur? Havalı olmak ne demek? Cory okuldaki sunuma babasını götürünce, babası ne hissetmiştir? Cory gibi senin de korktuğun şeyler var mı? Korktuğun zaman ne yaparsın? Ne yapmak sana iyi geliyor? Yalan söylemek nelere yol açabilir? İyi bir kardeş olmak ne demek?” gibi sorularla çocuğunuzda bu konulara ilişkin farkındalıklar oluşturmaya çalışabilirsiniz.

 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun