IQ Puzzler Pro

5 star 5 star

6 Yaş

Kutu Oyunları

Farklı şekil ve renkteki oyun parçacıklarının uygun biçimde bir araya getirilmesiyle problem çözme yeteneğinin geliştirilmesine katkı sağlayabilecek bir bulmaca oyunu.

Künye

  • Tür : Bulmaca, Eğitim
  • Ortalama Oyun Süresi : 5 Dakika
  • Oyuncu Sayısı : 1
  • Komponentler/Unsurlar : 12 Puzzle Parçası, 1 Plastik Oyun Kutusu 1 Kullanım Kılavuzu, 1 Oyun Kitapçığı
  • Geliştirici : Smart Games

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Düşünme ve Mantık Yürütme
Bulmaca parçacıklarını oyun tahtasına doğru ve eksiksiz dizebilmek için parçacıkları çevirerek uygun şekillerde yerleştirmek gerekiyor.
Bulmaca parçacıklarını, görev kitapçığındaki ile aynı olacak şekilde oyun tahtasına yerleştirmeye çalışmak, problem çözme becerisinin gelişimini destekliyor.
Görev kitapçığındaki desenin aynısını oluşturabilmek için parçacıkların renklerine, şekillerine ve birbirleri ile olan ilişkilerine dikkat etmek ve odaklanmak gerekiyor.

Oyun Hakkında

IQ Puzzler Pro, çeşitli renk ve şekillerdeki oyun parçacıklarının görev kitapçığındaki ile aynı olacak şekilde oyun tahtasına yerleştirilerek oynanan bir bulmaca oyunu.

Oyunun içinde değişik zorluklarda ve boyutlarda toplam 120 adet farklı bulmaca bulunuyor. Oyun tahtasının üst kısmı 2 boyutlu bulmacalar için, orta kısmı piramit şekilde olan 3 boyutlu bulmacalar için, alt kısmı ise diğerlerinden farklı olacak şekilde tasarlanmış 2 boyutlu bulmacalar için kullanılıyor.

Görev kitapçığından istenen bulmaca seçilerek oyuna başlanıyor. Oyundaki bulmacaların bazı parçalarının oyun tahtasındaki yeri görev kitapçığında belirtiliyor. Oyuncu, yeri belirli olan parçayı oyun tahtasına yerleştiriyor ve kalan parçalarla oyun tahtasını ya da piramidi tamamlamaya çalışıyor.

Ebeveyne Notlar

IQ Puzzler Pro, çocukları düşünmeye, planlama yapmaya ve problem çözme becerilerini kullanmaya yönlendiren çok yönlü bir oyun.

Her ne kadar 6 yaş ve üzerine hitap ediyor gibi görünse de ailece keyifli ve verimli vakit geçirmek için tercih edilebilecek bir oyun. Özellikle 3D bulmacaları çözmek biraz zor olduğu için problem çözme becerisinin gelişimini oldukça destekleyebilecek nitelikte.  

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuzla birlikte oyunu oynayabilir, zorlandığı anlarda küçük ip uçları vererek sonuca ulaşması için onu motive edebilirsiniz.

Yükseklik, genişlik, derinlik gibi nesnelerin farklı boyutları olduğunu hatırlatarak, çevrenizde gördüğünüz şekil ve nesnelerin boyutlarını birlikte inceleyebilirsiniz. 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun