İnsan Vücudu Tiyatrosu

5 star 5 star

8 Yaş

Kitaplar

Hücreden başlayarak en dışa doğru vücudumuzda şaşırtıcı, komik ve eğlenceli bir anatomik yolculuk yaptıran bilimsel bir çizgi roman.

Künye

  • Tür : Bilim, Çizgi Roman
  • Yazar : Maris Wicks
  • Yayınevi : Domingo
  • Sayfa Sayısı : 240
  • ISBN : 9786054729838
  • Yayın Tarihi : 2015

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Eğiticilik
Kitapta içten dışa doğru vücudumuzun tüm bölümleri, nasıl işledikleri ve yaşanabilecek olası hastalıklar hakkında bilgiler veriliyor.

Kitap Hakkında

Kitabın yazarı Maris Wicks, biyoloji tutkunu bir eğitimcidir. Bilime olan sevgisi, bugün pek çok ülkede eğitimde yardımcı kaynak olarak kullanılan bu çizgi bilim kitabının ortaya çıkmasını sağlamış.                        

On bir bölümden oluşan kitapta, iskelet sisteminden kas sistemine, solunum sisteminden kalp-damar sitemine kadar vücudumuzdaki pek çok bölümün yapısı, nasıl çalıştığı ve hastalıklarla ilgili bilgiler, çizimler eşliğinde ve mizahi bir dille anlatılıyor. Son bölümünde, kitapta geçen vücut kısımlarına dair bir sözlük ve daha ileri okumalar için yazarın önerdiği kaynak kitapların bir listesi bulunuyor.

Ebeveyne Notlar

Kitapta insan vücudu, eğlenceli bir tiyatro oyunu ile anlatılıyor. Ana karakter ve anlatıcı, tiyatro sahnesinden samimi bir dille okura seslenen ve sohbet ederek bilgi veren bir iskelet. Her bölümde üzerine yeni bir katman ekleyerek bu yeni katmanla ilgili bilgi veriyor. Örneğin kas sisteminden bahsederken, iskeletin üzeri kas dokusu ile kaplanıyor ve kas sisteminin işleyişi ve olası hastalıkları anlatılıyor. Bu şekilde tüm katmanlar eklenerek sonunda normal insan vücudu tamamlanıyor.  

İnsan biyolojisinin eğlenceli bir bakışla çizgi roman şeklinde anlatılması ve çizimlerin her ayrıntı düşünülerek hazırlanması, kitabı benzer konuları işleyen kaynaklardan oldukça farklı kılıyor. Kitabın sonunda iskeletin insana dönüşümünü adım adım izlemek merak uyandırıyor. Basit anlatımının yanı sıra detaylara da yer vermesi, kitabı büyük-küçük her yaştan okur için ilginç ve bilgilendirici hâle getiriyor.

ÇİÇEK Öneriyor

Kitabı bölüm bölüm okuyarak çocuğunuzla vücudumuz hakkında konuşabilirsiniz. Kendi vücudu ile ilgili merak ettiği şeyler varsa, soruların yanıtını kitapta arayabilirsiniz. Vücudumuzun onu en çok etkileyen bölümünün neresi olduğunu ve bunun sebebini sorabilirsiniz. Yazarın kitabın sonunda önerdiği kaynak kitaplardan daha ileri okumalar yapabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun