Böcek Atlası

4 star 4 star

8 Yaş

Kitaplar

Böceklere ilgisi olan çocuklar için hazine değerinde bir atlas!

Künye

  • Tür : Bilim
  • Yazar : Fatih Dikmen
  • Yayınevi : Taze Kitap
  • Yayın Tarihi : 2017
  • Sayfa Sayısı : 112
  • ISBN : 9786056756009

Kitap Hakkında

Böcek Atlası Norveç, Nikaragua, Madagaskar, İrlanda, Meksika gibi dünyanın 52 farklı ülkesinden  52 ilginç  böcek türünü kıtalara ayırarak detaylı şekilde incelemiştir. Kitapta cırcır böceği, ipek böceği gibi bildiğimiz böcek türlerinin yanında orkide arısı, panda karıncası, zürafa böceği, cam kanatlı kelebek, takla böceği  gibi hem ismiyle hem de özellikleriyle okuyanları şaşırtacak böcek türleri bulunmaktadır.

Ebeveyne Notlar

Her böcek türüne iki sayfa ayrılmış ve bu sayfalarda türün kökeninin bulunduğu ülkeye, boyutuna, bilimsel adına, genel ve ilginç özelliklerine detaylı şekilde yer verilmiştir. Bazı sayfaların arka plan rengi yazıların okunmasını zorlaştırsa da, kitap, birbirinden renkli sayfaları ve  çizimlerle desteklenen kısa hap bilgileriyle ilgi çekici ve merak uyandırıcıdır.

Kitapta böceklerin gerçek fotoğrafları küçük bir karede verilmekte, ayrıntılı ve büyük görselleri çizim şeklinde sunulmaktadır. Çizimler böceğin her detayını göstererek merak uyandıran bilgileri başarılı şekilde görselleştirmektedir. Bu detayların fotoğraf olarak değil de çizimle sunulması korkutucu olmasını önlemektedir. Ama böceklerden korkan çocuklar için yine de kitabın temkinli şekilde sunulmasında yarar var. Kitabın arka sayfasındaki büyük dünya haritası ve böceklerin bulunduğu yapıştırmalar da çocukların ilgisini çekecek niteliktedir.

Böcek Atlası, özellikle böceklere ilgi duyan çocuklar için bir hazine niteliğindedir. Tüm bilgiler eğlenceli ve çocuklara hitap edecek şekilde sunulmaktadır. Büyük boyutlu ve ciltli olmasıyla çocuklar için basılmış bir böcek ansiklopedisi formatındadır.

ÇİÇEK Öneriyor

Çocuğunuza kitapta  en ilginç bulduğu böcek türlerini ve özelliklerini sorabilir, birlikte bu böcek türlerini inceleyerek sohbet edebilirsiniz. Kitaptan çıkan böcek yapıştırmalarını ülkelerine göre atlasın üzerine yapıştırabilirsiniz. Atlas üzerinde ilginizi çeken böcek türleri hakkında sorular sorabilir, kitaptan o böcek türlerini bularak birlikte inceyebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun