Labyrinth City: Pierre the Maze Detective

4 star 4 star

5 Yaş

Dijital Oyunlar

Komik, renkli ve macera dolu bir bulmaca-labirent oyunu

Künye

 • Tür : Bulmaca
 • Platform : PC, Switch, iOS, Android
 • Fiyat : 20,50 TL (Steam)
 • Oyun İçi Satın Alma : Yok
 • İndirilebilir İçerik : Yok
 • Türkçe Dil Seçeneği : Yok
 • Çıkış Tarihi : 22 Haziran 2021
 • Dağıtıcı : Pixmain
 • Geliştirici : Darjeeling
 • Geliştirici Firma Web Adresi : www.labyrinthcity.com

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
 • Dikkat
Labirentlerden oluşan bölümlerde ilerlerken hem doğru yolu bulmak hem de çevredeki gizli nesneleri toplamak için dikkatli olmak gerekiyor.
Başkarakter Dedektif Pierre, kötü adam Bay X’i yakalamak için takibe başlıyor. Tam ‘her şey sona erdi, Bay X kaçtı’ denilebilecek bir durumda Pierre cesur bir hamleyle Bay X’in engellerini ve tuzaklarını aşıyor.
Negatif Temalar
 • Korku
Pierre bazı bölümlerde iskelet savaşçılar, hortlaklar, canavarlar ve hayaletler gibi karakterlerle karşılaşıyor. Her bölümde gizlenen bir gölge canavar var. Ancak bunların hepsi ilk başta korkutucu görünen ama daha sonra sevimli oldukları anlaşılan karakterler.
Anlatıcı, oyunun kötü karakteri Bay X’i anlatırken bazen İngilizce ‘namussuz’, ‘hain’, ‘aşağılık’ gibi kelimeler kullanabiliyor.
Sokaklardaki kalabalık insan gruplarının arasında sarhoş kişiler de görülüyor.

Oyun Hakkında

Oyun, “Labyrinth City: Pierre the Maze Detective” ismindeki çocuk kitabından uyarlanmış. Oyunda Bay X adındaki kötü adam Opera Şehir Müzesi'ndeki büyülü Labirent Taşı'nı çalıp kaçıyor. Bu taş, etrafındaki her şeyi bir labirente dönüştürebilme özelliğine sahip. Oyunun ana karakteri Pierre, taşı geri getirebilmek için zeki yardımcısı Carmen’le birlikte Bay X’in peşine düşüyor. 

Oyunun ilk bölümü müzede geçiyor. Bay X, Labirent Taşı’nı aktifleştirdiği zaman müzedeki bütün nesneler canlanıyor ve hem birbirleriyle hem de etraftaki insan kalabalıklarıyla etkileşime geçiyorlar. İnsanların ve nesnelerin yarattığı bu karmaşanın ortasında, içinden geçilmesi gereken hareketli labirentler oluşuyor. Oyun; müzenin yanı sıra kalabalık şehir sokakları, teknelerle dolu bir liman, büyülü bir orman, perili bir köşk gibi birbirinden renkli farklı dokuz ilginç bölümde geçiyor. Dedektif Pierre ile yardımcısı Carmen buralarda dolaşarak Bay X’i bulmaya çalışıyorlar.

Ebeveyne Notlar

Labyrinth City, esprili ve renkli tasarımıyla oldukça eğlenceli bir oyun. Labirent Taşı, bulunduğu ortamı canlı birer labirente dönüştürdüğü için yürüyen heykeller, palyaçolar, dans eden insanlar, sevimli hayvanlar, sihirbazlar, balonlar, müzisyenlerle ekranda bolca komik sahneler yaşanıyor.

Her bölümde oyuncunun bir taraftan çıkışı bulmaya çalışması, bir yandan da taşa ulaşabilmek için gerekli yıldızları, notları, sandıkları ve gizli olan nesneyi bulması gerekiyor. Ancak bunun için gitmesi gereken labirent yolundan sapması, etraftaki detayları araştırması ve olabildiğince her şeyle etkileşime geçmesi gerekiyor. Tüm bunlar için oyuncunun dikkatli olması önemli.  

Oyundaki bölümlere bağlı olarak, kalabalıkların arasında hırsızlar, haydutlar ve silahlı adamlar görülüyor. Perili köşk bölümünde de bol bol hayalet, iskelet, vampir, canavar, kurt adam ve dev örümcek bulunuyor. Ancak, hiçbiri oyuncuya zarar vermiyor. Hatta yakından bakıldığında bazılarının kostüm giymiş kişiler olduğu ve duruma komedi unsuru katılmaya çalışıldığı görülüyor. 

Sokak aralarında ve damlarda yer yer sarhoş adamlara rastlanıyor, fakat içki içtikleri gösterilmiyor. Oyunun anlatıcısı bazen İngilizce “hain”, “namussuz”, “aşağılık” gibi kelimeler kullanıyor. 

Oyunda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Yapılması gerekenler görsel olarak anlatıldığı için, dil desteğinin olmaması oyundan keyif almayı engelleyecek bir durum oluşturmuyor. Labyrinth City’nin oyun içi satın alma seçenekleri ve indirilebilir içeriği bulunmuyor.

ÇİÇEK Öneriyor

Basit mekanikleri ve eğlenceli kurgusuyla, hem küçük yaştaki çocukların hem de yetişkinlerin birlikte keyif alarak oynayabilecekleri bir oyun. Çocuğunuzla, sohbet ederek eğlenceli zaman geçirebileceğiniz güzel bir ortam sağlayabilir. 

Çocuğunuz, sadece labirentin çıkışına ulaşmaya odaklanıyorsa onu aynı zamanda etrafı keşfetmeye, karşılaştığı ilginçlikleri çözmeye de teşvik edin. Böylece merak duygusu beslenerek keşif ve gözlem becerisi gelişebilir. 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun