Car Mechanic Simulator 2021

4 star 4 star

8 Yaş

Dijital Oyunlar

Sunduğu görevler ve kullandığı grafiklerle çocukların bir otomobil tamircisinin neler yaptığını anlamalarına yardımcı olabilecek bir mobil simülasyon oyunu.

Künye

  • Platform : PC, Playstation, Xbox
  • Oyun İçi Satın Alma : Var
  • İndirilebilir İçerik : Var
  • Dağıtıcı : PlayWay
  • Geliştirici : Red Dot
  • Geliştirici Firma Web Adresi : http://reddotgames.pl

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Problem Çözme
Oyuncunun, garajına gelen otomobillerin önce sorunlarını tespit etmesi sonra da tamir etmesi gerekiyor. Bu sayede oyuncunun çözüm bulma becerisi gelişebilir.
Oyuncunun araçların görünmeyen aksamlarına ulaşabilmesi, küçük parçaları çıkarabilmesi ve araçları tamir edebilmesi için dikkatli gözlem yapması ve odaklanması gerekiyor.
Oyuncunun, garajına gelen otomobillerdeki sorunu tespit ettikten sonra, çözüm için doğru adımları atması ve sonuca ulaşması için sebat etmesi gerekiyor. Bu sayede oyuncunun, başlayan bir işi bitirebilmek için gerekli olan sabır ve sebat becerileri gelişebilir.
Arabalarla oynamaktan hoşlanan çocuklar, otomobilleri daha yakından tanıyıp, ilgilerini ve meraklarını derinleştirme fırsatı bulabilirler.
Riskli İçerikler
  • Oyun İçi Satın Alma
İncelemenin yapıldığı tarih itibariyle oyunda Nissan marka arabaları ve elektrikli otomobilleri kapsayan iki adet indirilebilir içerik mevcut. Bu içerikler ücretli. Zaman içinde yeni içerikler eklenebilir.

Oyun Hakkında

Car Mechanic Simulator 2021, ilk versiyonu 2014 yılında piyasaya sürülmüş olan ve otomobillerin modifiye edilmesini esas alan bir simülasyon oyun serisinin son halkasıdır.

Temel olarak bir garajda oto tamirciliği yapılan oyunda, oyuncu, arabasında sorunlar olan veya onu daha da geliştirmek ya da güzelleştirmek isteyen müşterilerin taleplerini yerine getirmek için elindeki malzemeleri kullanarak otomobilleri tamir ediyor. Ancak bunu yaparken müşterilerin isteklerini iyi okuyup, olabilecek en az parayı harcayarak kar elde etmeye ve tamirhaneyi ayakta tutmaya çalışması gerekiyor. Bunun için parçaları, harcanabilecek en az parayla temin etmeye veya elindeki hasarlı parçaları tamir edip tekrar kullanarak kar elde etmeye çalışıyor. Her yeni görev yeni araçlar, yeni arızalar ve yeni deneyimler sunarak oyuncuyu sabır gerektiren çözümler bulmaya yönlendiriyor.  Görevler kolaydan zora doğru ilerliyor. Klasik ve modern araçlar arasında nadir araçlarla da karşılaşılabiliyor.

Oyuncu otomobilleri ne kadar hızlı tamir ederse o kadar puan kazanıyor ve oyundaki başarısını arttırıyor. Oyunun ilerleyen bölümlerinde, az para harcayıp iyi işler çıkarabilir ve stratejik adımlar atabilirse, işlerini daha da büyütüp araba yıkama hizmeti de vermeye başlayabiliyor. Öte yandan, garaja gelen otomobilleri arzu ettiği şekilde modifiye edebiliyor ve test pistinde test sürüşü yapıp performanslarını inceleyebiliyor. İsterse, hurda halinde aldığı arabaları tamir edip boyayarak kendi galerisinde de sergileyebiliyor.

Oyunun temel sürümünde 4000’den fazla özgün otomobil parçası ve tamir edilmeyi bekleyen 72 adet araç bulunuyor. Oyuncu her oynamada bu araçların ve parçaların farklı kombinasyonlarıyla karşılaşıyor. Fonda çalan hızlı tempolu müzikler, oyuncuya zamana karşı yarıştığını hatırlatıyor.

Ebeveyne Notlar

Car Mechanic Simulator 2021, sunduğu görevler ve bunları destekleyen grafikleriyle çocukların bir otomobil tamircisinin neler yaptığını anlamalarına ve hissetmelerine yardımcı olabilecek bir oyun. Çocuklar bu oyunla bir yandan otomobilleri daha yakından tanıyabilir, öte yandan sorun tespit etme, çözüm yolları arama, dikkat, sebat ve sabır gibi becerilerini geliştirme imkanı bulabilirler. Oyunla araba tamirciliği konusunda temel bilgileri öğrenip, otomobil aksamlarına da hakim olmaya başlayabilirler.

Oyuncu, tornavidayla vida sökmekten, motor parçalarını değiştirmeye kadar pek çok farklı işlem yapabiliyor. Ancak tamir sırasında uğraşılması gereken bu küçük detaylar tam bir zaman avcısı olabileceği için ekran karşısındaki süreyi de uzatabiliyor. Ayrıca ücretli içerik indirme imkanı olduğu için çocukların satın alma davranışının ebeveyn kontrolü dışında olmamasına dikkat edilmeli. Öte yandan çocuklar oyunda öğrendiklerini gerçek yaşamda da uygulamak isteyebilirler.

Oyunun Türkçe dil desteği mevcut. Ancak, çocuğunuz isterse araba parçalarının, aksamlarının ve kullanılan ekipmanların diğer dillerdeki isimlerini de öğrenebilir.

ÇİÇEK Öneriyor

Otomobil tamirine odaklı içerik yapısıyla, çocuğunuzun oyun sırasında nelerle karşılaşacağından emin olabileceğiniz bir oyun. Arabalara meraklıysanız, çocuğunuzla birlikte keyifle zaman geçirme fırsatı da sunuyor. Oyunu oynarken çocuğunuza ne tür araçları tamir etmekten keyif aldığını, arabaların üzerinde nasıl değişiklikler yaptığını, arızaları hangi yöntemlerle çözdüğünü sorabilir, zaman zaman küçük önerilerde bulunabilirsiniz.

Oyunu oynamadan önce çocuğunuzla, oyunun indirilebilir içeriklerinin bulunduğu ve size sormadan bu içerikleri satın almaması ve indirmemesi gerektiği konusunda konuşabilirsiniz. Ayrıca ekran karşısında kontrollü zaman geçirmesini sağlayabilmek için oyun öncesinde süre konusunda bir anlaşma yapabilir ve buna uyması konusunda ona destek verebilirsiniz.

 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun